Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

VIDEO Historická schôdzka Putina a Bidena: Prezidenti neodišli naprázdno, takto sa obdarovali!

Vladimir Putin a Joe Biden na stretnutí v Ženeve
Vladimir Putin a Joe Biden na stretnutí v Ženeve
Zdroj: SITA/Peter Klaunzer/Keystone via AP
17.06.2021 15:38

ŽENEVA - Okrem názorov na témy, ako sú jadrové zbrane, kybernetická bezpečnosť alebo sloboda prejavu v Rusku, si na stredajšom stretnutí americký prezident Joe Biden a šéf Kremľa Vladimir Putin vymenili aj darčeky. Biden si zo summitu v Ženeve odnáša stolnú písaciu súpravu zdobenú v tradičnom ruskom štýle chochloma, Putin dostal dva predmety.


Historická schôdzka najmocnejších mužov sveta: Putin a Biden oznámili výsledky rokovania

Biely dom oznámil, že Biden svojmu náprotivku odovzdal krištáľovú sošku amerického bizóna. Toto zviera sa radí medzi "najmajestátnejšie cicavce našej krajiny" a je symbolom sily, jednoty a vytrvalosti, citovala spravodajská spoločnosť BBC z vyhlásenia americkej prezidentskej kancelárie.

Okrem toho vraj Putin dostal na mieru vyrobené "pilotky", teda slnečné okuliare, v akých sa často na verejnosti objavuje prezident Biden. Neobišiel sa bez nich ani pri vystúpení pred novinármi po včerajších rokovaniach. Keď dostal otázku, či mu stretnutie s Putinom prinieslo "hlbšie porozumenie" osobnosti ruského prezidenta, nasadil si slnečné okuliare a slovami "veľmi vám ďakujem" naznačil, že tlačová konferencia sa chýli ku koncu.

VIDEO Historická schôdzka Putina
Zdroj: SITA/AP Photo/Patrick Semansky


Galéria

Vladimir Putin a Joe

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/CBS Boston/WETM 18 News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články