Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

KORONAVÍRUS Mrazivá predpoveď virológa: Táto krajina sa štvrtej vlne pandémie nevyhne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR - Michal Svítok
17.05.2021 16:35

BUDAPEŠŤ - Štvrtej vlne nákazy novým druhom koronavírusu sa Maďarsko nevyhne, vyhlásil v pondelok v rozhovore pre komerčnú televíziu ATV virológ István Jankovics.


Výborná správa! Táto vakcína vytvorila podobne silné protilátky ako prekonaný KORONAVÍRUS

Podľa jeho slov sa patričným očkovaním dá potlačiť fatálne sa končiace ochorenie COVID-19, ale vírus SARS-CoV-2 zostane sezónnou nákazou, ako je to aj v prípade chrípky. Virológ dodal, že očkovanie nie je jednorázovou záležitosťou, ale je to vývojový proces, ktorý treba opakovať, ako je to aj v prípade očkovania proti kliešťom.

VIDEO Slovensko pozastavilo očkovanie vakcínou od AstraZenecy pre prvoočkovaných

Jankovics poznamenal, že začiatkom budúceho roka by už mohla byť k dispozícii aj maďarská vakcína proti covidu, ktorá sa v niečom bude podobať očkovacej látke od čínskej spoločnosti Sinopharm. Za posledný deň potvrdili v Maďarsku nákazu novým druhom koronavírusu 426 ľuďom a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo 38 pacientov. Doterajšou bilanciou koronavírusovej pandémie je 798.573 infikovaných vírusom SARS-CoV-2 a 29.213 obetí. Zaočkovaných proti koronavírusu je už 4.639.299 osôb, z nich aj druhú dávku vakcíny dostalo 2.727.165.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: MZ SR, Topky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články