Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Pre záplavy v Jemene museli svoje príbytky opustiť tisícky rodín

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
včera o 19:46

SANÁ - Záplavy spôsobené prívalovými dažďami vo vojnou zmietanom Jemene zasiahli už tisícky tamojších rodín. Upozornila na to v utorok Organizácia Spojených národov, informovala agentúra AFP.


Z predbežných údajov vyplýva, že zhruba 22.380 ľudí z asi 3730 rodín muselo v dôsledku prívalových dažďov a povodní, ktoré v Jemene trvajú od polovice apríla, opustiť svoje príbytky, informoval Úrad OSN pre koordináciu humanitárnych záležitostí (OCHA).

Jemenská vláda v pondelok informovala, že prudké dažde v historickom meste Tarím ležiacom v provincii Hadramaut si doteraz vyžiadali štyri životy, pričom OSN uvádza ďalšie tri obete v iných oblastiach krajiny. OCHA doplnila, že záplavy spôsobili rozsiahle škody v najmenej siedmich provinciách.

V Jemene si prívalové dažde každoročne vyžiadajú desiatky obetí. Jeho obyvateľov navyše od roku 2014 sužuje občianska vojna medzi tamojšou vládou podporovanou vojenskou koalíciou vedenou Saudskou Arábiou a šiitskými povstalcami húsíami, na ktorých strane stojí Irán. OSN situáciu v Jemene považuje za najhoršiu humanitárnu krízu súčasnosti na svete.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články