Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Kristin (19) sa vracala z večierka na internát, keď záhadne zmizla: VIDEO Zvrat v prípade po 25 rokoch!

Kristin zmizla pred 25 rokmi, polícia zatkla dvoch podozrivých
Kristin zmizla pred 25 rokmi, polícia zatkla dvoch podozrivých
Zdroj: SITA/AP/FBI, San Luis Obispo County Sheriff's Office
15.04.2021 21:52

LOS ANGELESE - Americká polícia v utorok zatkla dvoch mužov - syna a otca - kvôli štvrť storočia starému zmiznutiu študentky Kristin Smartovej. Vtedy devätnásťročná Smartová bola naposledy videná v máji 1996 v kalifornskom meste San Luis Obispo, keď sa vracala na univerzitný internát z večierka.


Slovenku Adrianu (†29) dobodal na Bali jej expriateľ: V prípade úkladnej vraždy mu hrozí trest smrti

Paul Flores
Kristin (19) sa vracala
Zdroj: SITA/San Luis Obispo County Sheriff's Office via AP

Jej niekdajší spolužiak, dnes štyridsaťštyriročný Paul Flores, bol posledný človek, s ktorým Smartovú pred 25 rokmi v kampuse Kalifornskej štátnej polytechnickej univerzity videli. V prípade jej zmiznutia ho polícia dlho podozrievala, až v utorok ho na základe obvinenia z vraždy zatkla, uviedla agentúra Reuters. Vo väzbe skončil aj jeho otec, osemdesiatročný Ruben Flores, ktorého polícia obvinila zo spoluviny.

Polícia zatiaľ detaily k posunu v prípade neposkytla. Ian Parkinson, šerif okresu San Luis Obispo, podľa agentúry AP uviedol, že pozostatky Smartovej polícia doteraz neobjavila. "Budeme pokračovať v snahe nájsť jej pozostatky bez ohľadu na kroky súdu," uviedol na tlačovej konferencii Parkinson.

Kristin (19) sa vracala
Zdroj: SITA/AP Photo/Daniel Dreifuss

Šerif označil Paula Floresa za "hlavného podozrivého" zhruba pred mesiacom a vyšetrovatelia potom prehľadali dom a pozemok jeho otca s pomocou georadaru a psov cvičených na vyhľadávanie ľudských pozostatkov. Dom polícia prehľadala mnohokrát, podotkla AP s tým, že v minulosti policajti prehľadávali kvôli zmiznutiu Smartovej aj rad ďalších miest.

Kristin (19) sa vracala
Zdroj: SITA/AP Photo/Daniel Dreifuss

Flores v posledných rokoch využíva svoje právo neodpovedať na otázky polície. Krátko po zmiznutí Smartovej vyšetrovateľom povedal, že s ňou z večierku odišiel chvíľu pred druhou hodinou rannou 25. mája 1996, ale rozdelili sa pri jej internáte.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/CBS News/ABC 7

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články