Streda21. február 2024, meniny má Eleonóra, zajtra Etela

Prezident Tadžikistanu vyhlásil, že v krajine zdolali KORONAVÍRUS

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

DUŠANBE - Stredoázijská krajina Tadžikistan v utorok vyhlásila, že sa jej podarilo zvládnuť pandémiu koronavírusu a neregistruje nijaké prípady nakazených ľudí. Informovala o tom agentúra DPA.

"Tadžikistan neeviduje ani jeden prípad (koronavírusu) od začiatku januára," povedal tamojší prezident Emomali Rachmon v prejave k parlamentu. "Môžeme sebavedomo prehlásiť, že už (v krajine) nemáme koronavírus," dodal. "Neznamená to však, že by sme mali byť nezodpovední," varoval. Naďalej je podľa neho dôležité dodržiavať hygienické opatrenia a leteckí cestujúci budú musieť po príchode zo zahraničia podstúpiť dvojtýždňovú karanténu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Tadžikistan s populáciou deväť miliónov obyvateľov susediaci s Afganistanom je jednou z najchudobnejších krajín regiónu a nedisponuje moderným zdravotníckym vybavením. Počas pandémie COVID-19 čelili autoritárski predstavitelia krajiny kritike za svoj mierny prístup k opatreniam - Tadžikistan bol napríklad jednou z posledných krajín sveta, ktoré zakázali futbalové zápasy.

V Tadžikistane sa koronavírusom podľa údajov spred týždňa nakazilo 13.308 ľudí a 90 osôb ochoreniu podľahlo. Budúci týždeň by sa mali v krajine po deviatich mesiacoch znova otvoriť mešity. Ako píše agentúra AFP, aj stredoázijské Turkménsko trvá na tom, že pandémiu koronavírusu už porazilo, a to napriek tomu, že britský veľvyslanec uviedol, že sa nakazil práve počas pobytu v Turkménsku a údajne tam na komplikácie spojené s koronavírusom zomrel aj turecký diplomat.

Viac o téme: PandémiaKoronavírusTadžikistan
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu