Streda, 14. apríl 2021. Meniny má Justína, zajtra Fedor.

KORONAVÍRUS Krajčí s dobrou správou: Zaočkovať sa môžu už aj Slováci nad 75 rokov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
26.01.2021 11:32

BRATISLAVA - Zaočkovať sa proti novému koronavírusu po novom môžu už aj Slováci nad 75 rokov. V utorok o tom na sociálnej sieti informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Registrovať ich môžu prípadne ich príbuzní či praktickí lekári.


"Hneď, ako bude k dispozícii dosť vakcín, plánujeme v krajských mestách otvoriť aj veľkokapacitné očkovacie centrá. Každý týždeň zväčšujeme našu sieť a kapacity, zlepšujeme naše služby pre vás. Aj preto dnes otvárame očkovanie pre ďalšiu kategóriu ľudí, seniorov nad 75 rokov," uviedol šéf rezortu zdravotníctva.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Prihlásiť sa môžu cez formulár korona.gov.sk alebo v prípade potreby využiť aj telefonickú službu call centra rezortu zdravotníctva 0800 174 174. Krajčí komentoval, že Slovensko má na tento rok nakontrahovaných viac ako 15 miliónov vakcín a k tomu objednaných ešte ďalších 4,8 milióna vakcín od výrobcov, ktorí ich momentálne len klinicky testujú.

K utorku má Slovensko zaočkovaných 102.692 obyvateľov. K dispozícii je 37 vakcinačných centier a funkčných je 17 mobilných očkovacích tímov pre očkovanie seniorov v zariadeniach sociálnej starostlivosti.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články