°C

Streda, 3. marec 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila, zajtra Kazimír.

Traja súrodenci sa dobrovoľne zavreli doma: VIDEO Strašný pohľad, čo z nich zostalo po 10 rokoch

Súrodenci boli v zúboženom stave.
Súrodenci boli v zúboženom stave.
Zdroj: YouTube/VISHVID EXTRA
14.01.2021 22:00

RAJKOT - Po smrti matky sa dvaja bratia spolu so sestrou rozhodli zamknúť doma v indickom meste Rajkot a viac nevyjsť von. Rana bola taká hlboká, že sa uzavreli do seba a odmietali akúkoľvek pomoc. Desaťročie žili v otrasných podmienkach, ktoré im uľahčoval iba ich otec, ktorý im nechával pred dverami jedlo. Nakoniec sa mu s pomocou mimovládnej organizácie podarilo dostať dnu a 27. decembra konečne svoje deti zachrániť. Pohľad na vychudnuté telá a zlé psychické zdravie musel byť veľmi skľučujúci.


FOTO Vedci podnikli expedíciu do Vietnamu: Jedinečný objav, s ktorým vôbec nerátali!

Keď členovia Saathi Seva Group, mimovládnej organizácie pracujúcej pre ľudí bez domova, vylomili dvere, zbadali súrodencov, ktorí nevyzerali ani ako ľudia, skôr ako kostry. Ambrish, Bhavesh a Meghna sa zatvorili v miestnosti v luxusnej štvrti mesta na takmer desať rokov. "Bolo hrozné vidieť ich v takom stave," uviedla podľa portálu thehindu.com Jalpa Patelová z mimovládky.

Traja súrodenci sa dobrovoľne
Zdroj: YouTube/VISHVID EXTRA

Izba zapáchala výkalmi, zatuchnutým jedlom a všade boli porozhadzované papiere. Ambrish aj Bhavesh si nechali ostrihať vlasy aj fúzy, ktoré im narástli takmer po pás. Dobrovoľníci ich okúpali a priniesli im nové čisté šaty. Ani jeden z nich nemal oblečenie, okrem niekoľkých uterákov omotaných okolo tela.

Traja súrodenci sa dobrovoľne
Zdroj: YouTube/VISHVID EXTRA

Ich otec, Navin Mehta (80), zamestnanec štátnej správy na dôchodku, povedal, že zvykol balíčky s jedlom a novinami nechávať pred dverami bytu. On sám žije v rovnakom dome. Podľa jeho slov sú jeho deti vzdelané. "Môj najstarší syn Amrish (42) bol právnikom s titulom BA, LLB, zatiaľ čo Meghna (39) je magisterkou psychológie. Môj najmladší syn (34) je BA v odbore ekonómia a bol tiež nádejným hráčom kriketu,“ vysvetlil.

"Moja žena ochorela a zomrela o päť, šesť rokov neskôr, čo hlboko zasiahlo moje deti, a potom sa uzavreli do seba," opísal situáciu otec s tým, že niektorí jeho susedia a príbuzní mu tvrdili, že jeho deti sú obeťami nejakej čiernej mágie.

Aj keď Mehta svoje deti mnohokrát prosil, aby vyšli z izolácie, neuspel. Nakoniec keď prestali reagovať na jeho volanie, požiadal o pomoc mimovládnu organizáciu. Súrodenci sa po vyslobodení presťahovali k otcovej sestre a sú pod lekárskym dohľadom. Ambrishovi museli ošetriť nohu, ktorú si poranil pred časom pri páde z postele. Podľa lekárov sa u trojice rozvinula schizofrénia.


Galéria

Súrodenci boli v zúboženom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: YouTube/VISHVID EXTRA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články