Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

KORONAVÍRUS Irán bojuje s pandémiou: Zaviedol opatrenia obmedzujúce pohyb osôb

Zdravotník v Iráne
Zdravotník v Iráne
Zdroj: SITA/AP Photo/Mohammad Ghadamali, File
21.11.2020 17:46

TEHERÁN - Irán od soboty zatvára vo viac ako polovici miest v krajine obchodné prevádzky s výnimkou lekární či zdravotných stredísk a zavádza aj obmedzenia pohybu obyvateľov v snahe zamedziť šíreniu nového druhu koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP.


Nadchádzajúce dva týždne tak v najpostihnutejších oblastiach islamskej republiky zostávajú otvorené len zariadenia poskytujúce základné služby ako lekárne, zdravotné strediská, obchody s potravinami, pričom bude fungovať aj verejná doprava. Nariadenie sa týka viac ako polovice miest a obcí vrátane hlavného mesta Teherán.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Iránci takisto nesmú cestovať autom z najrizikovejších oblastí a v Teheráne a ďalších veľkých mestách platí zákaz premávky vozidiel v čase 21.00 h - 4.00 h. Iránsky prezident Hasan Rúhání v uplynulých mesiacoch návrat k celkovému lockdownu vzhľadom na ekonomický dosah odmietal. Celkovo si ochorenie COVID-19 vyžiadalo v Iráne 44.327 mŕtvych a 841.308 nakazených. Táto krajina na Blízkom východe je pandémiou zasiahnutá najťažšie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články