Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Rušňovodič mal obrovské šťastie: Vykoľajený vozeň metra zachránila pred pádom do vody socha

Vykoľajený vozeň metra zachránila pred pádom do vody socha
Vykoľajený vozeň metra zachránila pred pádom do vody socha
Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong
02.11.2020 16:36

AMSTERDAM - Vykoľajený vozeň podzemnej dráhy v pondelok prerazil bezpečnostnú bariéru na juhu Holandska a pred pádom do vody ho zachránila len socha v tvare veľrybieho chvosta. Informáciu priniesla agentúra AFP.


Incident sa odohral krátko po polnoci v meste Spijkenisee, neďaleko prístavného mesta Rotterdam. V súprave metra sa v tom čase nachádzal len rušňovodič, ktorý vyviazol bez zranení. Predná časť súpravy po vykoľajení visela desať metrov nad vodou a pred pádom ju zachránila len obrovská strieborná socha.

"Metro sa vykoľajilo a zachytilo na soche, ktorá nesie názov 'Zachránený vďaka veľrybiemu chvostu'. A to sa naozaj aj stalo," uviedla Carly Gorterová z regionálneho bezpečnostného úradu. "Vďaka veľrybiemu chvostu sa rušňovodič zachránil, je to neuveriteľné," dodala. Príčina havárie sa vyšetruje a v súvislosti s tým predviedli na výsluch aj rušňovodiča. Sochu postavili približne pred 20 rokmi v parku, pri ktorom končí trať metra. Tvoria ju dva veľrybie chvosty trčiace z vody a práve o jeden z nich sa zachytila vykoľajená súprava.  

Vykoľajený vozeň metra zachránila
Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

Na mieste nehody zasahoval v priebehu pondelka tím zložený z desiatok expertov vrátane architektov, ktorí sochu navrhli. Snahy o odstránenie vykoľajeného vozňa pritom komplikoval silný vietor a okolitá vodná plocha, pre ktorú nebolo možné použiť žeriav.


Galéria

Vykoľajený vozeň metra zachránila Vykoľajený vozeň metra zachránila

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články