°C

Nedeľa, 29. november 2020. Meniny má Vratko, zajtra Ondrej, Andrej.

KORONAVÍRUS sa v USA stále šíri: Infikovaných je už viac ako devät miliónov ľudí

Testovanie na koronavírus v USA
Testovanie na koronavírus v USA
Zdroj: SITA/AP Photo/Ross D. Franklin
30.10.2020 07:45

WASHINGTON - Počet nakazených novým koronavírusom v USA prekročil vo štvrtok deväť miliónov. Ochorenie COVID-19 sa krátko pred prezidentskými voľbami rapídne šíri vo viac ako 20 amerických štátoch, informoval denník The New York Times.


Len za posledný týždeň pribudlo vyše pol milióna potvrdených prípadov nákazy, ktorých od začiatku pandémie zaznamenali už viac ako 9,2 milióna. Celkový počet súvisiacich úmrtí prevyšuje 234.000. Viac ako dve desiatky amerických štátov za uplynulý týždeň hlásili najvyššie prírastky infikovaných od začiatku pandémie. Počet prípadov momentálne stúpa v minimálne 42 z 50 štátov. V žiadnom z nich pritom nedochádza k trvalému poklesu krivky šírenia nákazy.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V USA v týchto dňoch každodenne pribúda vyše 75.000 nakazených a približne 780 úmrtí. Najviac postihnuté sú aktuálne štáty na americkom Stredozápade ako Illinois, Indiana, Michigan, Minnesota, Nebraska a Wisconsin. Podľa televízie NBC News vo štvrtok v USA zaznamenali už tretí rekordný denný nárast prípadov nákazy v priebehu tohto týždňa (80.622). Prvýkrát od začiatku pandémie tak počet novonakazených za jeden deň prevýšil hranicu 80.000. V celkovom počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom sú Spojené štáty dlhodobo najviac postihnutou krajinou na svete.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články