Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

KORONAVÍRUS Biden prichádza s odvážnym sľubom: Bezplatné vakcíny pre všetkých Američanov

Prezidentský kandidát Joe Biden počas príhovoru vo Wilmingtone
Prezidentský kandidát Joe Biden počas príhovoru vo Wilmingtone
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Harnik
24.10.2020 07:15

WILMINGTON - Demokratický kandidát na prezidenta Spojených štátov Joe Biden v piatok v meste Wilmington v štáte Delaware vyhlásil, že ak by vyhral voľby, zabezpečil by, aby boli vakcíny na nový koronavírus dostupné zadarmo pre všetkých Američanov - aj tých, čo nemajú zdravotné poistenie. Informovala o tom agentúra AFP.


"Keď budeme mať bezpečnú a účinnú vakcínu, musí byť bezplatná pre všetkých - či ste poistený alebo nie," zdôraznil Biden, ktorý len 11 dní pred prezidentskými voľbami predstavil svoj plán na boj s pandémiou COVID-19. Milióny ľudí v USA nemajú z finančných dôvodov žiadne zdravotné poistenie, pripomína AFP.

Prezidentský kandidát Joe Biden
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Harnik

To, že vakcína na koronavírus by mala byť bezplatná, podporuje i prezident Donald Trump. Ten tvrdí, že bude k dispozícii už v nasledujúcich týždňoch. Biden počas svojho prejavu znova kritizoval Trumpa a jeho prístup k zvládaniu pandémie - Trump podľa neho ešte vždy nemá žiaden presvedčivý plán na zastavenie šírenia nákazy.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Ak by sa Biden stal prezidentom USA, chcel by v rámci boja proti koronavírusu navýšiť kapacity testovania, dosiahnuť povinné nosenie rúšok v celej krajine a rozšíriť výrobu ochranných odevov v krajine, približuje agentúra DPA. Spojené štáty zaznamenali za štvrtok 77.640 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Doposiaľ v krajine novému koronavírusu podľahlo 224.280 ľudí a viac ako 8,5 milióna sa nakazilo.

Prezidentský kandidát Joe Biden
Zdroj: SITA/AP Photo/Andrew Harnik


Galéria

Prezidentský kandidát Joe Biden Prezidentský kandidát Joe Biden Prezidentský kandidát Joe Biden

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články