Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

KORONAVÍRUS Trumpov stav sa zlepšil: Od soboty by sa mohol opäť verejne angažovať

Americký prezident Donald Trump pózuje na balkóne Bieleho domu po prepustení z vojenskej nemocnice Walter Reed Army Medical Center pri WashingtoneGaléria fotiek (1)
Americký prezident Donald Trump pózuje na balkóne Bieleho domu po prepustení z vojenskej nemocnice Walter Reed Army Medical Center pri Washingtone
Zdroj: TASR/AP Photo/Alex Brandon

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump by mal byť od soboty schopný opäť "verejne sa angažovať", oznámil vo štvrtok osobný lekár šéfa Bieleho domu Sean Conley. Trump podľa neho reagoval na liečbu ochorenia COVID-19 "mimoriadne dobre".


"Sobota bude desiatym dňom od diagnózy z minulého štvrtka a na základe trajektórie pokrokovej diagnostiky, ktorú tím vykonáva, plne očakávam prezidentov bezpečný návrat k verejnému angažovaniu sa," uviedol vo vyhlásení Trumpov lekár Sean Conley, ktorého citovala agentúra AFP.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Donald Trump mal pozitívny test na vírus SARS-CoV-2 minulý štvrtok po tom, čo sa nákaza potvrdila u jednej z jeho najbližších poradkýň Hope Hicksovej. V noci z piatka na sobotu ho potom previezli do nemocnice Walter Reed Army Medical Center pri Washingtone, odkiaľ ho prepustili v pondelok miestneho času do domácej liečby v Bielom dome. Dva dni po ukončení hospitalizácie začal v stredu opäť úradovať z Oválnej pracovne Bieleho domu.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články