°C

Streda, 2. december 2020. Meniny má Bibiana, zajtra Oldrich.

Šéf diplomacie USA Pompeo nemá KORONAVÍRUS: Zvažuje však zmenu svojich plánov

Mike Pompeo
Mike Pompeo
Zdroj: SITA/AP/Nicholas Kamm
02.10.2020 13:29

WASHINGTON - Americký minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo sa nechal opätovne otestovať na prítomnosť koronavírusu a výsledok jeho testu bol negatívny. Novinárov o tom informoval v piatok počas návštevy Chorvátska, uviedla agentúra AP.


Urobil tak po tom, ako v piatok ráno prezident USA Donald Trump oznámil, že spolu s manželkou Melaniou sú infikovaní. Pompeo zároveň prezidentskému páru zaželal rýchle uzdravenie. Naposledy sa podľa vlastných slov s Trumpom osobne stretol 15. septembra v Bielom dome pri príležitosti podpísania dohody o normalizácii vzťahov Izraela s Spojenými arabskými emirátmi a Bahrajnom.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Šéfovi americkej diplomacie a jeho manželke boli negatívne výsledky ich testov oznámené na palube lietadla asi 20 minút pred pristaním v chorvátskom meste Dubrovník. Pompeo sa v súčasnosti nachádza na päťdňovej pracovnej ceste v Európe a Chorvátsko je jeho poslednou zastávkou. Pompeo uviedol, že testovaný na koronavírus bol štyrikrát v priebehu posledných dvoch týždňov. Zároveň dodal, že v rámci bezpečnostných opatrení uvažuje nad zrušením svojej sobotňajšej cesty na Floridu a nasledujúcej cesty do Ázie, počas ktorej navštívi Japonsko, Mongolsko a Južnú Kóreu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články