°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

KORONAVÍRUS VIDEO Tisíce ľudí demonštrovali v Nemecku proti pandemickým opatreniam

Zdroj: YouTube/Sputnik Deutschland
20.09.2020 17:35

DÜSSELDORF - Niekoľko tisíc demonštrantov sa v nedeľu v meste Düsseldorf v západnej časti Nemecka zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu SARS-CoV-2, informovala agentúra DPA.


Zhromaždenie organizovala regionálna skupina iniciatívy Querdenken (Nekonvenčné myslenie). Tá pôvodne očakávala účasť až 50.000 ľudí. V uliciach mesta boli vo veľkom počte rozmiestnení príslušníci polície. Demonštrácia mala pokojný priebeh. Účastníci niesli zástavy v dúhových farbách a nápisy, ktoré žiadali objatia namiesto udržiavania rozstupov.

Demonštranti nemuseli mať na tvárach rúška, museli však zachovávať od seba bezpečnú vzdialenosť poldruha metra. Na druhej strane rieky Rýn sa v Düsseldorf konala protidemonštrácia, ktorú organizovala miestna iniciatíva Dusseldorf Blocks. V Nemecku narastajú obavy v súvislosti s výraznou prítomnosťou príslušníkov krajnej pravice na niektorých udalostiach namierených proti pandemickým opatreniam, píše DPA.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Desaťtisíce ľudí sa minulý mesiac zhromaždili v Berlíne, aby vyjadrili nesúhlas s "koronavírusovým diktátorstvom" a "šialenstvom". Medzi účastníkmi vtedy boli i príslušníci krajne pravicových skupín.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články