°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

KORONAVÍRUS India zaznamenala takmer 87-tisíc nových prípadov nákazy, otvoria Tádž Mahal

Koronavírus v Indii
Koronavírus v Indii
Zdroj: TASR/AP Photo/Anupam Nath
21.09.2020 08:03

NAÍ DILLÍ - India zaznamenala za posledných 24 hodín takmer 87.000 nových prípadov nákazy koronavírusom a ďalších 1130 úmrtí, informovalo v pondelok ministerstvo zdravotníctva.


India má teraz celkovo vyše 5,4 milióna hlásených prípadov nákazy a očakáva sa, že do niekoľkých týždňov prekoná aj Spojené štáty, ktoré sú v súčasnosti krajinou s najväčším počtom hlásených infekcií. Uviedla to tlačová agentúra AP s odvolaním sa na ministerstvo.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

India zaznamenala od začiatku pandémie celkovo 87.882 úmrtí na ochorenie COVID-19 spôsobované novým druhom koronavírusu. Vyše 60 percent aktívnych prípadov nákazy je sústredených v piatich z 28 indických štátov: Maháraštra, Karnátaka, Ándhrapradéš, Tamilnádu a Uttarpradéš.

Napriek neustálemu nárastu v prípadoch vláda naďalej uvoľňuje protipandemické obmedzenia, aby pomohla ekonomike, ktorá sa v druhej štvrtine roka zmenšila o 24 percent. V pondelok po šiestich mesiacoch znovu otvoria aj svetoznámu historickú pamiatku Tádž Mahal v štáte Uttarpradéš, ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Pri tomto monumentálnom pomníku budú platiť určité obmedzenia, napríklad povinné nosenie rúška, meranie teploty návštevníkov a udržiavanie bezpečného fyzického odstupu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články