°C

Nedeľa, 27. september 2020. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Lietadlo v Indii skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa: VIDEO Na palube bolo vyše 190 ľudí, hlásia mŕtvych

Dopravné lietadlo v Indii skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa
Dopravné lietadlo v Indii skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa
Zdroj: SITA/AP
07.08.2020 19:15

NAÍ DILLÍ - Dopravné lietadlo spoločnosti Air India Express so 191 ľuďmi na palube pri piatkovom pristávaní v juhoindickom meste Kalikat skĺzlo z dráhy a rozlomilo sa. Informovala o tom televízia NDTV.


Chronológia najväčších havárií dopravných lietadiel: Nešťastia, ktoré si vyžiadali mnoho obetí

Najmenej 16 ľudí zahynulo a vyše 120 ďalších utrpelo zranenia, z nich 15 vážne. Podľa úradov sú medzi obeťami obaja piloti. O novej bilancii informovala indická polícia, ktorú citovala agentúra AP. Prvé správy hovorili o najmenej piatich mŕtvych a viac než 30 zranených.

Zranenú cestujúcu z havarovaného lietadla privážajú na nosidlách do nemocnice v indickom meste Kalikat v juhoindickom štáte Kérala
Lietadlo v Indii skĺzlo
Zdroj: TASR/AP

"Lietadlo prišlo z Dubaja. Bolo v ňom viac ako 185 pasažierov. Záchranné operácie pokračujú, ale dážď ich sťažuje," uviedol pre AFP nemenovaný záchranár.

Lietadlo v Indii skĺzlo
Zdroj: SITA/AP

Na palube letu IX-1344 bolo 184 cestujúcich vrátane desiatich detí a šesť členov posádky vrátane dvoch pilotov. Šlo o repatriačný let, ktorým sa do Indie vracali indickí občania zo zahraničia. Pravidelné komerčné lety boli zrušené kvôli pandémii ochorenia covid-19.

Niektoré médiá informovali, že lietadlo malo problém s podvozkom. Podľa miestnych televíznych staníc stroj pri pristávaní v hustom daždi a za zlej viditeľnosti prešiel ranvej, zišiel viac ako desať metrov dole po svahu a potom sa jeho trup rozlomil na dve časti. Lietadlo bolo v prevádzke dva roky.

Nehoda sa stala v meste Kalikut v juhoindickom štáte Kérala. Lietadlo po havárii nezačalo horieť a cestujúci bolo možné evakuovať.

Zraneného cestujúceho z havarovaného lietadla privážajú na nosidlách do nemocnice v meste Kalikat
Lietadlo v Indii skĺzlo
Zdroj: TASR/AP

Podľa NDTV došlo k havárii počas veľmi silných dažďov v okolí. Televízia zverejnila snímky z miesta nehody, na ktorých vidno lietadlo rozlomené na dve časti a trosky roztrúsené po dráhe aj za ňou.


Galéria

Dopravné lietadlo v Indii  Zranenú cestujúcu z Zraneného cestujúceho z havarovaného Dopravné lietadlo v Indii

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, ČTK
VIDEO: Twitter/@ashutoshjourno, Twitter/@mumthazhmt, YouTube/Indian Aviation Jobs

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články