°C

Pondelok, 28. september 2020. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

KORONAVÍRUS Situácia v Grécku sa zhoršuje: Infikovaných pribúda, vláda viní najmä spoločenské podujatia

Večerné divadlo v gréckych Aténach
Večerné divadlo v gréckych Aténach
Zdroj: SITA/AP Photo/Petros Giannakouris
05.08.2020 17:45

ATÉNY - Grécka vláda oznámila v stredu, že uplynulý týždeň bol pre ňu "budíčkom" v súvislosti s koronavírusovou pandémiou. Počet prípadov nákazy v krajine stúpa. Vláda za nárastom vidí najmä preplnené nočné kluby a iné spoločenské podujatia, píše agentúra AFP.


"Tento týždeň je pre nás budíčkom. Snažíme sa ľudí informovať každodennými správami a oznámeniami o nových opatreniach," uviedol hovorca gréckej vlády Stelios Petsas pre televíziu Mega TV. "Vírus je tu. Živí sa našou samoľúbosťou," pokračoval. Úrady v auguste zaznamenali už 380 nových prípadov nákazy. Iba 10 percent z nich pochádza podľa premiéra Kyriakosa Mitsotakisa zo zahraničia.

Celkovo Grécko dosiaľ potvrdilo viac ako 4800 prípadov infekcie koronavírusom a 209 súvisiacich úmrtí. "Objavili sme tri hlavné zdroje, ktoré nás znepokojujú. Sú nimi pravidelné prechody hraníc z balkánskych krajín etnickými Grékmi, spoločenské podujatia vrátane večierkov, svadieb či krstov a verejná doprava," ozrejmil Petsas.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Úrad pre verejnú ochranu už minulý týždeň oznámil povinnosť nosenia rúšok vo všetkých verejných vnútorných priestoroch. Návštevy v domovoch dôchodcov sú až do 15. augusta zakázané. Pre svadby, krsty, pohreby platí maximálny počet 100 účastníkov. Mitsotakis nateraz odmietol celoplošné obmedzenie pohybu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články