°C

Utorok, 29. september 2020. Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím.

KORONAVÍRUS Amsterdam a Rotterdam nariadili v niektorých častiach povinné rúška

Holandské mestá zaviedli na niektorých miestach povinné rúška
Holandské mestá zaviedli na niektorých miestach povinné rúška
Zdroj: SITA/AP Photo/Mike Corder
05.08.2020 21:20

AMSTERDAM - Holandské mestá Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok v niektorých rušných častiach mesta vrátane známej amsterdamskej uličky lásky Red Light District. Píše o tom tlačová agentúra AFP.


"Začíname s týmto experimentom, pretože sa obávame zvyšujúceho sa počtu koronavírusových infekcií," uviedla mestská rada v Amsterdame. "Rúška sú povinné v preplnených a rušných oblastiach a tam, kde iné opatrenia nefungovali alebo nemali priaznivé ekonomické následky," píše sa vo vyhlásení mestskej rady.

Napriek tomu, že mestskí pracovníci rozdávali v stredu rúška zadarmo a dodávka s reproduktormi i polícia ľudí upozorňovali, nie všetci rešpektovali nové opatrenia, najmä v oblasti Red Light Districtu. Mnohí sa po meste prechádzali bez ochrany tváre a policajti ľudí len varovali a nedávali im pokuty, píše AFP.  


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


V prístavnom meste Rotterdam polícia v stredu zastavila skupinu demonštrantov, ktorí proti novému opatreniu chceli protestovať, uviedli holandské médiá. V Holandsku sa za uplynulý týždeň počet nových prípadov nákazy v porovnaní s predchádzajúcim týždňom zdvojnásobil. Krajina tak doposiaľ zaznamenala vyše 55.000 prípadov, z toho približne 6150 úmrtí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články