°C

Streda, 15. júl 2020. Meniny má Henrich, zajtra Drahomír.

Celé Taliansko smúti: VIDEO Mladí športovci (†22, †23) vysielali z lietadla smrti

Letecké nešťastie v Taliansku
Letecké nešťastie v Taliansku
Zdroj: Instagram, YouTube
02.06.2020 06:03

MILÁNO – Letecká havária ultraľahkého lietadla v Nettune, približne 60 kilometrov južne od Ríma, si vyžiadala životy dvoch talianskych plavcov. Talianska plavecká federácia (FIN) potvrdila, že šlo o 22-ročného Fabia Lombiniho a o rok staršieho Gioeleho Rossettiho.


Mladí talianski plavci zomreli v nedeľu pri leteckom nešťastí. Stroj sa zrútil krátko po štarte z leteckej školy Crazy Fly v Nettune. Po náraze na zem ho zachvátili plamene.

Čítajte aj: Posledné slová pilotov z lietadla smrti! VIDEO Spoveď muža, ktorý prežil: Sekundy hrôzy

Fabio Lombini (†22) a Gioele Rossetti (†23) len pár minút pred katastrofou vysielali na sociálnej sieti. Posledné videá zobrazujú Rossettiho pri predletovej príprave, tiež priamo v kokpite. Športovci vzlietli o 10:40, následne sa už neohlásili. Videá boli zo sociálnej sieti odstránené.  

„Federácia, rozrušená a zničená správou o tragédii, vyjadruje hlbokú sústrasť rodine, priateľom a klubom,“ uviedla FIN.

Gioele Rossetti (†23)
Gioele Rossetti
Zdroj: Instagram/gioros97

Lombini sa zúčastňoval na trojdňovom tréningovom kempe v Talianskom národnom plaveckom komplexe v neďalekej Ostii. Špecialista na 200 m voľný spôsob reprezentoval svoju krajinu na Svetovej letnej univerziáde v Tchaj-peji 2017, v tom istom roku si vyplával striebornú medailu na národnom šampionáte a prebojoval sa do finále na ME v krátkom bazéne v Kodani.

Fabio Lombini (†22)
Fabio Lombini
Zdroj: Instagram/fabio_lombini

Rossetti bol úspešný na mládežníckej úrovni v Taliansku. Okrem športu miloval aj lietanie. Urobil si pilotnú licenciu a často bral na palubu svojich kamarátov.

Po páde stroja na inkriminovanom mieste zasahovali hasiči, zdravotníci aj policajti. Telá plavcov zhoreli. Podľa tamojších médií sa pod tragédiu podpísala technická porucha. Národná agentúra pre letovú bezpečnosť (ANSV) začala vyšetrovanie nehody.


Galéria

Letecké nešťastie v Taliansku Gioele Rossetti Fabio Lombini Fabio Lombini Fabio Lombini Gioele Rossetti Gioele Rossetti Gioele Rossetti

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: YouTube/EsteNews, YouTube/La Stampa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články