°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

KORONAVÍRUS Zlé správy z nového českého epicentra: V bani Darkov potvrdili už 167 infikovaných

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
včera o 17:27

KARVINÁ - Celkom u 167 osôb už potvrdili ochorenie COVID-19 v spojitosti s ohniskom nákazy v Bani Darkov v Karvinej, informoval v sobotu spravodajský server Novinky.cz. Testovanie zamestnancov pokračuje.


Hovorkyňa ťažobnej spoločnosti OKD Naďa Chattová povedala, že testovanie zamestnancov zatiaľ prebieha podľa plánu a počas soboty má byť otestovaných ďalších 700 osôb. Testovanie bude pokračovať v nedeľu. "Krajská hygienická stanica testy priebežne vyhodnocuje, aby sa ľudia výsledky dozvedeli ešte pred ďalším možným nástupom do práce," povedala.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

K dispozícii je päť odberových miest v areáli bane a pri testovaní pomáhajú pracovníci OKD, hygienici, zdravotníci i vojaci. Riaditeľka hygienickej stanice v Ostrave Pavla Svrčinová podľa Noviniek.cz v sobotu oznámila, že nakazených je 147 zamestnancov Bane Darkov a ďalší traja pracovníci z firiem vykonávajúcich údržbové práce.

"Evidujeme aj 15 až 17 nakazených rodinných príslušníkov," spresnila. Nákaza sa v Bani Darkov začala šíriť minulý týždeň, uvádza webový portál českého rozhlasu iROZHLAS.cz. Mnohí z pozitívne testovaných baníkov nevykazovali žiadne príznaky ochorenia. Ťažobná spoločnosť OKD prijala opatrenia s cieľom zabrániť ďalšiemu šíreniu nákazy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články