°C

Pondelok, 25. máj 2020. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

KORONAVÍRUS Sedem ľudí v Nemecku sa zrejme nakazilo novým vírusom pri návšteve reštaurácie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Gettty Images
včera o 10:55

BERLÍN - Nemecké úrady oznámili, že siedmi ľudia sa zjavne nakazili novým koronavírusom v reštaurácii na severozápade krajiny. Išlo by o prvý takýchto známy prípad, odkedy v Nemecku pred dvoma týždňami začali opätovne otvárať reštaurácie, informovala v sobotu agentúra AP.


Vedenie okresu Leer v Dolnom Sasku v piatok neskoro večer tiež uviedlo, že tieto prípady, nahlásené od utorka do piatka, viedli k preventívnemu umiestneniu najmenej 50 osôb do domácej karantény. Čaká sa tiež na ďalšie výsledky testov.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V tomto okrese predtým viac ako týždeň neboli potvrdené žiadne nové prípady ochorenia COVID-19. Nemecko začalo zmierňovať koronavírusové obmedzenia 20. apríla a tento proces v poslednom čase urýchlilo. Spolková krajina Dolné Sasko umožnila reštauráciám obnoviť prevádzku 11. mája za dodržiavania stanovených hygienických opatrení.

K tým aktuálne patrí dvojmetrová vzdialenosť medzi stolmi, nosenia tvárových rúšok čašníkmi a povinnosť zaznamenať mená, adresy a telefónne čísla hostí, aby bolo možné vysledovať kontakty v prípade, ak dôjde k infikovaniu.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články