°C

Nedeľa, 12. júl 2020. Meniny má Nina, zajtra Margita.

KORONAVÍRUS Španielsko zaznamenalo 48 nových úmrtí: Opäť predĺžili platnosť opatrení

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/John Minchillo
21.05.2020 19:23

MADRID - Španielsko za posledných 24 hodín zaznamenalo 48 nových úmrtí súvisiacich s nákazou novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra Reuters.


Španielske ministerstvo zdravotníctva vo štvrtok oznámilo 48 nových úmrtí. Tieto údaje však nezahŕňajú počty z Katalánska, uvádza na svojej webovej stránke denník El País. V stredu v Španielsku zaznamenali 95 obetí, z čoho 40 hlásili z regiónu Katalánsko v severovýchodnej časti krajiny, pripomína El País. Španielsko už celkovo potvrdilo 27.940 úmrtí a 233.037 nakazených.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Španielsky parlament v stredu schválil predĺženie platnosti karanténnych opatrení o ďalšie dva týždne do 6. júna. Ide už o piate predĺženie od vyhlásenia núdzového stavu, ktorý bol v krajine zavedený 14. marca. Vláda tvrdí, že núdzový stav jej umožnil efektívne bojovať proti epidémii a výrazne znížiť počet jej obetí. Najviac úmrtí, 950, zaznamenali v Španielsku 2. apríla.

Od štvrtka bude v Španielsku povinné zakrývanie nosa a úst všade na verejnosti, kde nie je možné dodržiavať odstup od iných osôb. V súčasnosti je už povinné zakrývanie dýchacích ciest v prostriedkoch hromadnej dopravy. Nariadenie platí pre všetky osoby staršie ako šesť rokov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články