°C

Štvrtok, 28. máj 2020. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

KORONAVÍRUS Čechom praskajú nervy! FOTO Senior po hádke vysypal v obchode ortuť, desivé slová psychológa

Senior vysypal v obchode ortuť
Senior vysypal v obchode ortuť
Zdroj: Reprofoto/TnNova
01.04.2020 14:55

ÚSTÍ NAD ORLICOU – Núdzový stav a obavy o seba i blízkych majú veľký vplyv na našu psychiku. U každého sa to prejavuje inak, napríklad senior z Česka po hádke vysypal v obchode jedovatú ortuť!


Čítajte aj: KORONAVÍRUS Je to masaker! VIDEO Tri sestričky z ARO opísali, čo všetko musia zvládať

Na jednej strane veľké prejavy solidarity, no na druhej podráždenosť, napätie a agresia. Kvôli koronavírusu už mnohým praskajú nervy. Dôkazom je senior, ktorý v obchode v Ústí nad Orlicou vyspal ortuť.

Senior vysypal v obchode
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Guľôčky ortuti zakopal pod pult

Podľa TN.cz išlo o 75-ročného muža, ktorý neuspel s reklamáciou telefónu, a preto sa pomstil. „On tu za pultom vylial tú fľaštičku s ortuťou, robila som si zápisy, zakopal to pod ten pult,“ opísala desivý zážitok zamestnankyňa predajne.

Senior vysypal v obchode
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Tá až na druhý deň zistila, čo sa stalo. Začala mať totiž zdravotné problémy a cítila pachuť v ústach. Privolaní hasiči guľôčky ortuti vysali vysávačom. Hlavne výpary tejto chemikálie sú pre človeka nebezpečné, pričom účinok sa násobí v uzavretom priestore. Ide o toxickú, karcinogénnu látku.

Pomstychtivý senior skončil v rukách polície. Tá ho už začala stíhať. V prípade odsúdenia mu hrozí až trojročný trest odňatia slobody.

Senior vysypal v obchode
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Psychika ľudí sa môže zhoršovať

K prípadu sa vyjadril aj psychológ. Jeho predpoklad nie je vôbec pozitívny. „Polovica populácie nevie vyžiť zo svojho platu, do mesiaca nebude mať čo do úst. Pokiaľ nechceme rabovanie, musíme myslieť na tých ľudí, ktorí sú finančne negramotní a nemajú nijaké úspory,“ varuje psychológ Jeroným Klimeš.

Senior vysypal v obchode
Zdroj: Reprofoto/TnNova

Aj policajti pozorujú podráždenosť ľudí

Zvýšenú podráždenosť Čechov pozorujú aj pardubickí strážnici. „V tejto dobe nám pravidelne telefonujú ľudia, ktorí tvrdošijne bazírujú na riešení nepodstatných udalostí, hlavne v doprave,“ zhrnula hovorkyňa strážnikov Lucie Klementová.

Len policajti v Pardubickom kraji evidujú denne asi dvadsať upozornení na osoby, ktoré sa pohybujú bez rúšok a cez víkendy toto číslo narastá.


Galéria

Senior vysypal v obchode Senior vysypal v obchode Senior vysypal v obchode Senior vysypal v obchode Senior vysypal v obchode

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články