Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

KORONAVÍRUS Čína potvrdila 55 nových prípadov nákazy: Takmer všetky sú zo zahraničia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
27.03.2020 06:34

PEKING - Čína v piatok potvrdila 55 nových prípadov ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje nový druh koronavírusu. S výnimkou jedného prípadu ide o osoby, ktoré sa vírusom nakazili v zahraničí, informovala agentúra AP.


V stredočínskom meste Wu-chan, kde sa pandémia koronavírusu vlani v decembri začala, opäť nepribudli nové prípady nákazy, uviedla čínska Národná zdravotnícka komisia. Čínske štátne médiá v súvislosti s množiacimi sa prípadmi zavlečenia infekcií zo zahraničia varujú pred druhou vlnou nákazy. V krajine hlásili celkovo už 595 takýchto prípadov nákazy, väčšinou u Číňanov vracajúcich sa do vlasti, medzi ktorými je veľké množstvo študentov.

V Číne doposiaľ zaznamenali 81.340 prípadov ochorenia COVID-19 a 3292 úmrtí. Počet nových prípadov nákazy v minulých týždňoch rapídne poklesol. Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo štvrtok večer informovalo, že všetci cudzí štátni príslušníci, vrátane osôb s právom na pobyt, budú mať od soboty zakázaný vstup na územie Číny. Dočasne bude pozastavená aj možnosť bezvízového tranzitu.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Výnimku zo zákazu bude mať zahraničný diplomatický personál a posádky lietadiel a lodí zaisťujúcich medzinárodnú dopravu. O čínske víza budú môcť stále žiadať cudzinci, ktorí do krajiny cestujú za účelom nevyhnutných ekonomických, obchodných, vedeckých alebo technologických aktivít alebo z naliehavých humanitárnych dôvodov.

Obmedzené budú aj počet a kapacita medzinárodných letov. Peking a mnohé ďalšie čínske mestá už zaviedli povinnú 14-dňovú karanténu pre všetky osoby prichádzajúce spoza hraníc.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články