°C

Streda, 19. február 2020. Meniny má Vlasta, zajtra Lívia.

Nekompromisný Maduro sa obul do svojho oponenta: Guaidóa zatknú, keď o tom rozhodnú súdy

Venezuelský prezident Nicolás Maduro
Venezuelský prezident Nicolás Maduro
Zdroj: SITA/AP/Ariana Cubillos
14.02.2020 21:55

CARACAS - Venezuelský prezident Nicolás Maduro v piatok povedal, že líder opozície Juan Guaidó ešte nebol zatknutý, pretože to nenariadili súdy. Maduro však varoval, že zatknutie "príde", informovala agentúra AP.


Guaidó sa v utorok vrátil z trojtýždňového zahraničného turné, počas ktorého navštívil USA a Európu. Na turné odcestoval aj napriek tomu, že mu venezuelský najvyšší súd minulý rok zakázal opustiť krajinu. Líder opozície bude podľa Madura zadržaný v deň, keď venezuelská justícia rozhodne, že by mal byť uväznený "za všetky zločiny, ktoré spáchal". "Ten deň ešte neprišiel," povedal Maduro agentúre AP. Dodal však, že ten deň príde.

Guaidó sa 23. januára 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta Venezuely s tým, že chce zosadiť nelegitímne znovuzvoleného Nicolása Madura. Nedávna zahraničná cesta mala podľa AP Guaidóovi pomôcť získať podporu. Guaidóa za dočasného prezidenta následne uznalo viac ako 50 krajín sveta vrátane USA. Európska únia a Spojené štáty zaviedli voči Madurovej vláde sankcie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články