°C

Štvrtok, 27. február 2020. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

USA potvrdili druhý prípad nákazy čínskym vírusom, preverujú ďalších 50 ľudí

Zdroj: SITA/AP Photo/Mark Schiefelbein
24.01.2020 20:01

WASHINGTON - Šesťdesiatročnú ženu v Chicagu potvrdili v piatok ako druhú pacientku na území USA nakazenú smrtiacim novým vírusom, ktorým sa v Číne infikovali už stovky ľudí a rozšíril sa aj do iných krajín. V USA preverujú 50 ďalších podozrivých prípadov tejto nákazy, ktorá spôsobuje zápal pľúc. Informácie priniesli tlačové agentúry AFP a AP.


"S potešením oznamujem, že žena sa má klinicky dobre a je v stabilizovanom stave," uviedla Allison Arwadyová, komisárka Úradu pre verejné zdravie v Chicagu. Žena sa vrátila z Číny 13. januára bez toho, aby sa u nej prejavovali príznaky tohto ochorenia, ale o niekoľko dní zatelefonovala svojmu lekárovi a nahlásila mu, že sa cíti chorá.

Z Číny sa šíri
Zdroj: SITA/AP

Lekári z amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) oznámili, že žena je hospitalizovaná, aby sa predišlo šíreniu vírusu - ale má sa dobre a ľudí, s ktorými prišla do kontaktu, monitorujú.

Nový vírus v Číne.
Zdroj: TASR/ AP Photo/Mark Schiefelbein

Dr. Nancy Messonierová z CDC vyhlásila, že riziko nakazenia je pre americkú verejnosť stále nízke, ale v najbližších dňoch budú pravdepodobne diagnostikované ďalšie prípady. Lekárka doplnila informáciu, že vírus má zrejme dvojtýždňovú inkubačnú lehotu.

Nový vírus si vyžiadal
Zdroj: TASR/ AP Photo/Ng Han Guan


Galéria

Z Číny sa šíri Nový vírus v Číne. Nový vírus si vyžiadal

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články