Otrasná tragédia pred nemocnicou: VIDEO Autobus spadol do diery, vyhaslo šesť ľudských životov | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Otrasná tragédia pred nemocnicou: VIDEO Autobus spadol do diery, vyhaslo šesť ľudských životov

Do diery v ceste prepadol autobus
Do diery v ceste prepadol autobus
Zdroj: pprofimedia.sk
14.01.2020 09:40

PEKING - Najmenej šesť ľudí prišlo o život a 16 utrpelo zranenia po tom, ako autobus spadol do diery, ktorá sa otvorila na ulici v severozápadnej časti Číny. Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady, podľa ktorých zostali nezvestné štyri osoby.


K nešťastiu došlo v pondelok večer miestneho času pred nemocnicou v meste Si-ning, hlavnom meste provincie Čching-chaj. Na miesto nehody bolo vyslaných približne 1000 pracovníkov záchranných zložiek a 30 vozidiel, informoval tamojší úrad pre núdzové situácie.

Do nemocnice previezli 16 ľudí. Nebolo bezprostredne jasné, koľko ľudí sa v autobuse v čase nehody nachádzalo. Na záberoch zverejnených na internete vidieť, že autobus skĺzol prednou časťou do diery, ktorá sa vytvorila na autobusovej zastávke hneď pred klinikou. V kráteri bolo vidieť svetlo a na povrch stúpal dym, pravdepodobne v dôsledku pretrhnutia plynových alebo elektrických vedení.

Nehoda autobusu v Číne
Zdroj: TASR/AP/Ma Minyan/cnsphoto

Podľa štátnych médií mala diera v zemi v priemere takmer desať metrov. Provincia Čching-chaj na Tibetskej náhornej plošine patrí k najchudobnješím regiónom Číny. Urýchlené budovanie ciest, tunelov, mostov a inej infraštruktúry často viedlo k zníženej bezpečnosti, čo spôsobilo mnohé smrteľné pracovné nehody.

Nehoda autobusu v Číne
Zdroj: TASR/AP/CCTV


Galéria

Do diery v ceste Nehoda autobusu v Číne
Nehoda autobusu v Číne
Do diery v ceste

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/CGTN

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články