Španielska polícia zadržala 54-ročného muža: Bol zapletený do distribúcie kokaínu po Európe | Topky.sk

°C

Nedeľa, 19. január 2020. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Španielska polícia zadržala 54-ročného muža: Bol zapletený do distribúcie kokaínu po Európe

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/AP/Vadim Ghirda
14.12.2019 18:00

MADRID - Španielska polícia v sobotu oznámila zatknutie muža riadiaceho sieť distribúcie kokaínu z prístavu Algeciras zločineckým organizáciám v Kolumbii, Maroku a Francúzsku. Informovala o tom agentúra AFP.


Podľa komuniké španielske polície ide o Španiela vo veku 54 rokov, ktorý sa obchodovaniu s drogami venoval od ranej mladosti a v tomto "biznise" bol známy ako El Seňor del Puerto (Pán prístavu).  AFP dodala, že bol "osobou s najlepšou sieťou kontaktov", aby vyzdvihoval zásielky kokaínu po ich dopravení do prístavu Algeciras, ktorý sa nachádza na juhu Pyrenejského polostrova a je označovaný za bránu pre vstup drog na územie Španielska.

Zatknutie tohto muža bolo druhou fázou policajnej operácie, ktorá sa začala v lete roku 2018 a pri ktorej bolo zatknutých 21 osôb vrátane 10 zamestnancov prístavu. Zaistených bolo vtedy 480 kg kokaínu. Spolu s "Pánom prístavu" bol zadržaný aj jeho 32-ročný syn. Polícia pri svojom záťahu skonfiškovala aj 710.000 eur v hotovosti. Šlo väčšinou o 50-eurové bankovky, ktoré sa našli v škatuliach od topánok. Okrem toho polícia zadržaným zablokovala 14 bankových účtov.

Španielska polícia vo svojom vyhlásení uviedla, že touto operáciou bola zlikvidovaná základná logistická podpora vstupu kokaínu do Španielska. Okrem toho vyšetrovatelia vďaka nej získali kontakty na zločinecké organizácie v Kolumbii, Maroku, Francúzsku a ďalších európskych krajinách.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články