V Prahe zabíja droga! V klube ju užil študent (†20), desivé odhalenia detektívov | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

V Prahe zabíja droga! V klube ju užil študent (†20), desivé odhalenia detektívov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
08.12.2019 21:20

PRAHA - U našich susedov sa objavila droga, ktorá zabíja. V lete ju užil 20-ročný študent, ktorý o pár dní zomrel v nemocnici. Detektívi odhalili, že drogy pochádzali z Plzne a do klubu Storm ich prepašovali osoby, ktoré sa zúčastnili akcie. Počet úmrtí po požití drogy sa stále zvyšuje.


V prípade dvadsaťročného študenta, ktorý zomrel niekoľko dní po intoxikácii v jednom z pražských klubov, sa objavili nové informácie. „Vzhľadom k tomu, že muž po požití drogy zomrel, im za trestný čin nedovolená výroba a iné nakladanie s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi hrozí až osemnásťročný trest odňatia slobody,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Hana Křížová v správe zverejnenej 5. decembra.   

Lekár na základe toxikologických rozborov zistil, že študent zomrel v dôsledku požitia kombinácie drog. „Konkrétne išlo o extázu a kokaín,“ dodala hovorkyňa.

Kriminalisti žiadajú svedkov, ktorí boli z noci 13. na 14. júna pred klubom Storm na Tachovskom námestí v mestskej časti Praha 3, aby sa urýchlene ozvali na linku 158. Pre políciu sú rovnako dôležití aj ľudia, ktorí majú videozáznamy z diania v klube.  

V Prahe zabíja droga!
Zdroj: Getty Images

Drogy do klubu prepašovali osoby, ktoré sa akcie zúčastnili

Prípad prevzali pražskí detektívi. Podarilo sa im odhaliť, že drogy pochádzali z Plzne a do klubu ich doniesla skupinka osôb, ktorá sa taktiež zúčastnila akcie. Podľa doterajších zistení je evidentné, že odovzdanie drog prebehlo pred klubom Storm v noci, zo štrnásteho na pätnásteho júna, a to v čase medzi polnocou a jednou ráno.

Čo je ale skutočne alarmujúce, je fakt, že toto nebol ojedinelý prípad totálneho kolapsu organizmu po požití drogy. U mladíka došlo k opuchu mozgu, opuchu pľúc, zlyhaniu pečene i obličiek, poruche zrážanlivosti krvi a následne zástave srdca.

Počet úmrtí po požití drogy sa stále zvyšuje

Len v Prahe je to minimálne desať prípadov za posledný rok. Obdobnú kauzu riešili detektívi aj v novembri 2018. Po aplikácii heroínu v pražskom meste Prosek vtedy tiež zomrel mladý muž. Detektívom sa však podarilo vypátrať dílera, ktorý mu drogu predal. Ten je v súčasnej chvíli už vo väzení a odpykáva si osemročný trest odňatia slobody.

Dôrazné varovanie polície

Užívatelia drog veľakrát ani netušia, že jedna tabletka extázy môže byť pre človeka smrteľná. Navyše sa detektívi v poslednej dobe stretávajú s tým, že v tabletkách býva aj dvojnásobné množstvo účinnej látky, čo zákazník nikdy nie je schopný zistiť pred požitím. Potom je skôr zázrak, keď po požití drogy prežije bez trvalých následkov.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články