Česku hrozí, že príde o 200 miliónov korún od EÚ: Dotácia už od začiatku vzbudzovala pochybnosti | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Česku hrozí, že príde o 200 miliónov korún od EÚ: Dotácia už od začiatku vzbudzovala pochybnosti

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: TASR - Michal Svítok
14.12.2019 10:00

PRAHA - Český štát zrejme príde o viac než 200 miliónov korún (približne osem miliónov eur), ktoré poskytol v roku 2013 ako dotáciu na stavbu Technologického parku v meste Písek na juhu krajiny. Píše o tom internetová stránka Českého rozhlasu (ČRo).


Uvedená dotácia už od začiatku vzbudzovala pochybnosti - majitelia boli neznámi a v žiadosti o dotáciu neuvádzali pravdu, približuje iROZHLAS.cz. Okolnosti, za akých bola dotácia priklepnutá, preveruje polícia. V piatok sa stavba, ktorá nikdy nezačala fungovať, predávala na dražbe. Avšak nikto nemal o ňu záujem ani za vyvolávaciu cenu sto miliónov Kč (zhruba štyri milióny eur).

"Nevydražilo sa to," oznámila v piatok výsledok aukcie zástupkyňa dražobnej spoločnosti Klára Odehnalová, uvádza ČRo. Dôvodov, prečo to tak dopadlo, mohlo byť podľa nej viac, vrátane toho, že vyvolávacia cena 100 miliónov korún za technologický park, na ktorého výstavbu išlo 220 miliónov, bola pre prípadných záujemcov príliš vysoká.

Výsledok aukcie ukázal, že projekt bude takmer iste pre verejné rozpočty Českej republiky znamenať viac než 200-miliónovú stratu. Dotácia, ktorá bola na technologický projekt poskytnutá, sa musí vrátiť Európskej únii, konštatuje Český rozhlas.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články