Macron vyzval Európsku úniu, aby sa po voľbách v Británii posunula v rokovaniach o brexite | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Macron vyzval Európsku úniu, aby sa po voľbách v Británii posunula v rokovaniach o brexite

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Zdroj: SITA/AP/Bertrand Guay
10.12.2019 21:55

PARÍŽ - Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval v utorok Európsku úniu, aby rýchlo pokročila v rokovaniach o brexite po tom, ako sa vo štvrtok uskutočnia predčasné parlamentné voľby v Británii, píše agentúra AP.


Členské štáty EÚ musia podľa Macrona udržať "metódu, ktorá doteraz fungovala, to znamená: jednotu". Francúzsky líder sa takto vyjadril v utorok na stretnutí s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom v Elyzejskom paláci v Paríži.

Lídri EÚ sa vo štvrtok a v piatok zídu v Bruseli na summite EÚ. Macron v tejto súvislosti vyzval blok, aby bránil svoje záujmy "bez toho, aby podľahol tlaku". Michel povedal, že lídri EÚ budú o budúcich vzťahu bloku s Britániou diskutovať v piatok. "Samozrejme budeme brať do úvahy výsledky (britských) volieb," dodal.

Briti budú vo štvrtok hlasovať vo voľbách, ktoré ovplyvnia formu brexitu - vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ako aj budúcich vzťahov s EÚ. Británia by mala z európskej únie vystúpiť 31. januára. Na výber majú najmä ostro sa rozchádzajúce programy Johnsonovej Konzervatívnej strany a socialistami vedenej opozičnej Labouristickej strany.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články