VIDEO Lupiči vykradli múzeum historických klenotov: Polícia vypísala odmenu 500-tisíc eur | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

VIDEO Lupiči vykradli múzeum historických klenotov: Polícia vypísala odmenu 500-tisíc eur

Zlodeji ukradli len historické šperky, drahokamy a diamanty
Zlodeji ukradli len historické šperky, drahokamy a diamanty
Zdroj: SITA/Sebastian Kahnert/dpa via AP
29.11.2019 12:00

DRÁŽĎANY - Nemecká polícia vypísala vo štvrtok odmenu 500.000 eur za informácie, ktoré povedú k chyteniu páchateľov pondelňajšej krádeže v múzeu historických klenotov Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanoch, a k znovuzískaniu ukoristených predmetov.


V spoločnom vyhlásení o tom informoval náčelník miestnej polície Horst Kretzschmar a prokurátor Klaus Rövekamp. Ako uviedla agentúra DPA, polícia odmení každého, kto prinesie informácie vedúce k objasneniu činu, dolapeniu páchateľov či k nájdeniu vzácnych klenotov.

Do prísne stráženej klenotnice Rezidenčného zámku v centre metropoly Saska sa vlámala dvojica lupičov, pričom dvaja ďalší spolupáchatelia zrejme zostali čakať pred budovou. Lupiči ukradli dovedna 11 cenných predmetov z 18. storočia z kolekcie saského vládcu Augusta II. Silného, ako aj časti dvoch ďalších vystavených kusov a súpravu sukňových gombíkov. Ukradnuté predmety boli pokryté stovkami diamantov vrátane 49-karátového drážďanského bieleho diamantu.

Drážďanská polícia vo štvrtok oznámila, že pátranie po štyroch podozrivých osobách vedie oddelenie štátnej prokuratúry pre organizovaný zločin a podieľa sa na ňom 40 zamestnancov. Vyšetrovatelia spolupracujú aj s berlínskou políciou a snažia sa zistiť možné spojitosti s podobnou lúpežou, ku ktorej došlo v nemeckej metropole pred dvoma rokmi. Lupiči vtedy z Bodeho múzea v Berlíne ukradli obrovskú 24-karátovú zlatú mincu vážiacu 100 kilogramov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ CBS Evening News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články