Policajta odsúdili na dvanásťročné väzenie: Zastrelil neozbrojeného nahého muža | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Policajta odsúdili na dvanásťročné väzenie: Zastrelil neozbrojeného nahého muža

Zdroj: Getty Images
02.11.2019 12:00

DECATUR - Na dvanásťročné väzenie odsúdil v piatok súd meste Decatur v americkej Georgii bývalého policajta, ktorý v marci 2015 v Atlante zastrelil neozbrojeného nahého muža. Obžaloba požadovala pre Roberta "Chipa" Olsena dvadsať rokov, obhajoba päť. Sudkyňa nakoniec rozhodla, že páchateľ si odsedí dvanásť rokov a ďalších osem bude mať podmienku.


"Celý čas vás sledujem," povedala v piatok na pojednávaní hlavná sudkyňa LaTisha Dear Jackson členom rodiny obete a ocenila, ako hrdinsky celú situáciu zvládajú. Následne sa obrátila k páchateľovi a povedala mu, že aj jeho celý čas sleduje, a hoci na prvý pohľad zachováva stoický kľud, vie o tom, že plače a "prehráva si" celú situáciu v hlave.

Prípad sa stal 9. marca 2015. Dvadsaťšesťročný Anthony Hill, veterán amerického letectva, ktorý trpel bipolárnou poruchou, vybehol zo svojho bytu najskôr v trenkách a začal sa správať nevyspytateľne, čo správcu bytového komplexu primälo k tomu, aby privolal políciu. Hill sa medzitým vrátil do bytu a vzápätí z neho vyšiel, tentoraz už úplne nahý, a sadol si doprostred príjazdovej cesty.

Keď prišiel na miesto Olsen, Hill sa proti nemu rozbehol, a Olsen ho zastrelil. Podľa obhajoby jednal v sebaobrane, mal veľký strach a rozhodoval sa v časovej tiesni. Hoci obeťou bol černoch a páchateľom beloch, prípad nemal rasové pozadie a žiadna zo strán ho takto ani nepredstavovala, čo túto kauzu odlišuje od viacerých podobných káuz z posledných rokov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články