°C

Pondelok, 21. september 2020. Meniny má Matúš, zajtra Móric.

Kauza pouličnej bitky bratov sa vracia na súd: Pri útoku utrpela zranenie mladá žena

Zdroj: Getty Images
08.11.2019 19:00

KOŠICE – Košický krajský súd zrušil februárové rozhodnutie okresného súdu o podmienečnom a peňažnom treste pre troch bratov Branislava, Maroša a Martina P. Obžalovaní sú v kauze pouličnej bitky v centre Košíc z novembra 2015. Odvolací súd zohľadnil námietky krajského prokurátora v súvislosti so spôsobením ťažkej ujmy na zdraví poškodenej. Informovala o tom hovorkyňa súdu Anna Pančurová.


„Krajský súd v Košiciach na neverejnom zasadnutí 6. novembra rozhodol o odvolaní obžalovaných Maroša P. a spol. a prokurátora proti rozsudku Okresného súdu Košice I z 13. februára tak, že napadnutý rozsudok Okresného súdu Košice I v celom rozsahu zrušil a vec vracia okresnému súdu, aby ju v potrebnom rozsahu znova prejednal a rozhodol o nej,“ uviedla.

Okresný súd uznal vo februári troch bratov Branislava, Maroša a Martina P. za vinných z trestného činu výtržníctva a prvých dvoch aj z ublíženia na zdraví. Pri ich fyzickom útoku utrpela zranenie mladá žena a jej priateľ. Branislavovi a Marošovi P. uložil súd podmienečné šesťmesačné tresty a Martinovi P. peňažný trest vo výške 500 eur. Zároveň im určil povinnosť uhradiť škodu štyrom poškodeným. Obžalovaní aj prokurátor sa vtedy znovu odvolali na krajský súd.

K násilnej potýčke medzi bratmi po oslave narodenín a štvoricou Košičanov vrátane dvoch žien došlo 22. novembra 2015 okolo 3.30 h pred pizzeriou na Hlavnej ulici. Po medializácii incidentu musel Martin P. odísť z funkcie technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice. Branislav P. prišiel o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky v košickej univerzitnej nemocnici. Tretieho z bratov Maroša P. prepustili z radov polície pre porušenie služobnej prísahy.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články