°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Nečakaný objav v Rusku: Na mieste pretrhnutej priehrady našli trezor plný zlata

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
22.10.2019 18:20

MOSKVA - Trezor obsahujúci 18 kilogramov zlata našli na mieste nedávneho pretrhnutia priehrady v ruskom Krasnojarskom kraji, informovala v utorok agentúra TASS s odvolaním sa na úradný zdroj.


"Záchranári z ruského ministerstva pre mimoriadne situácie objavili v trezore celkovo 18 kilogramov zlata," uviedol zdroj. Trezor bol umiestnený v jednej z budov, ktorú zmietla voda. Tá zobrala so sebou dve provizórne ubytovne a tri ďalšie zariadenia.

Hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Svetlana Petrenková uviedla, že uzamknutý kovový trezor našli pri drenážnych prácach. Obsah trezoru zaistili a je považovaný za materiál súvisiaci s trestnou činnosťou.

Nelegálne postavená priehrada na rieke Sejba v blízkosti obce Ščetinkino slúžila pri ťažbe zlata. Pretrhla sa 19. októbra v ranných hodinách a zaplavila dve ubytovne. Podľa aktualizovaných informácií zahynulo 17 ľudí a ďalší traja sú nezvestní. Najmenej 26 ľudí museli ošetriť, štyroch previezli letecky do nemocnice v regionálnej metropole Krasnojarsk.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články