Hrôza u našich susedov: VIDEO Mladík vystrieľal celú rodinu expriateľky (†19), šialené detaily vraždenia | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Hrôza u našich susedov: VIDEO Mladík vystrieľal celú rodinu expriateľky (†19), šialené detaily vraždenia

Miesto činu
Miesto činu
Zdroj: TASR/AP/Kerstin Joensson
06.10.2019 21:32

KITZBÜHEL - Päť ľudí zastrelil v noci na nedeľu v meste Kitzbühel v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko 25-ročný muž. Páchateľ sa po čine sám prihlásil na polícii, informovali televízia ORF a agentúra APA.


Brutálna vražda v Chorvátsku: VIDEO Igor zastrelil kalašnikovom šesť členov rodiny, aj chlapca (†10)

Hrôza u našich susedov:
Zdroj: TASR/AP/Kerstin Joensson

Podľa informácií polície prišiel muž okolo štvrtej hodiny ráno k domu svojej 19-ročnej bývalej priateľky, v ktorom žila aj celá jej rodina. Dvere mu otvoril jej otec, ktorý ho krátkej hádke vyzval, aby okamžite odišiel. Muž odišiel domov, kde si vzal zbraň svojho brata, ktorú tento legálne vlastnil a prechovával v trezore. Následne sa okolo 05.30 h vrátil k domu svojej expriateľky a keď mu jej otec opäť otvoril dvere, zastrelil ho. Potom vošiel do izby brata svojej bývalej priateľky a zastrelil aj jeho. Následne zavraždil jej 51-ročnú matku.

Hrôza u našich susedov:
Zdroj: SITA/AP/Kerstin Joensson

Páchateľova expriateľka a jej nový 24-ročný priateľ zatiaľ spali v podnájomníckom byte, ktorý je súčasťou rodinného domu. Keďže jeho dvere boli zamknuté, podozrivý sa doň dostal cez balkón a oboch zastrelil. Potom odišiel na policajné oddelenie v Kitzbüheli, kde sa k päťnásobnej vražde priznal.

Polícia predpokladá, že motívom tohto krvavého činu bola žiarlivosť. Vzťah páchateľa sa totiž rozpadol pred dvoma mesiacmi a zrejme neuniesol skutočnosť, že jeho bývalá priateľka si medzičasom našla nového partnera. Noc pred vraždou sa navyše mali obaja v reštaurácii pohádať. Starosta Kitzbühelu Klaus Winkler je z udalosti šokovaný. "Takúto neuveriteľnú tragédiu sme v Kitzbüheli ešte nemali," cituje Winklera denník Kurier.

Hrôza u našich susedov:
Zdroj: TASR/AP/Kerstin Joensson

Presnú príčinu úmrtia majú objasniť pitvy. Nie je napríklad jasné, akú úlohu pri zabíjaní zohral nôž, ktorý muž po čine predložil polícii. Kitzbühelská radnica na znamenie zármutku vyvesila čiernu vlajku. "Všetci sme v šoku a hlbokom zármutku," povedal starosta mesta Klaus Winkler agentúre DPA.

Hrôza u našich susedov:
Zdroj: TASR/AP/Kerstin Joensson

Kitzbühel, ktorý má okolo 8000 obyvateľov, je svetoznámy hlavne vďaka lyžiarskym pretekom, ktoré sa každoročne organizujú v miestnom areáli Hahnenkamm.

Hrôza u našich susedov:
Zdroj: TASR/AP/Kerstin Joensson


Galéria

Miesto činu Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: TASR, ČTK
VIDEO: YouTube/OE24.TV/WELT Nachrichtensender

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články