Veľký rozruch v Bielom dome: Zo stropu spadla na novinára myš a ušla | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Veľký rozruch v Bielom dome: Zo stropu spadla na novinára myš a ušla

Biely dom
Biely dom
Zdroj: Getty Images
02.10.2019 10:02

WASHINGTON - Rozruch v brífingovej miestnosti Bieleho domu vo Washingtone spôsobila v utorok myš, ktorá spadla zo stropu priamo na jedného z novinárov. Informovala o tom agentúra AFP.


"Myš doslova spadla zo stropu kóje NBC v Bielom dome a pristála mi v lone," napísal na Twitteri spravodajca americkej televízie NBC News Peter Alexander. V miestnosti sa v tom čase nachádzala len malá skupina reportérov, producentov a kameramanov. Časť z nich zo strachu vybehla von, iní sa malého votrelca pokúšali chytiť, avšak bez úspechu.

Myš unikla popod dvere do hlavnej vstupnej haly tlačového strediska Bieleho domu a následne vbehla do brífingovej Sály Jamesa S. Bradyho, kde neúspešný lov pokračoval. Malý hlodavec však napokon zmizol bez stopy.

Udalosť vyvolala veľký rozruch nielen medzi prítomnými novinármi, ale aj na internetových sociálnych sieťach, kde štipľavými komentármi nešetrili stúpenci ani odporcovia prezidenta USA Donalda Trumpa. "Bolo to najväčšie 'vzrúšo' v brífingovej miestnosti Bieleho domu za posledné mesiace," komentovala na Twitteri reportérka NBC Shannon Pettypieceová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články