°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Grécko stále sužujú rozsiahle požiare: Hasiči bojujú s ohňom v náročnom teréne neďaleko Atén

V Grécku vyčíňajú lesné požiare
V Grécku vyčíňajú lesné požiare
Zdroj: TASR/AP Photo/Michael Varaklas
15.09.2019 13:35

ATÉNY - Až 160 hasičov bojovalo v nedeľu s obrovským požiarom v oblasti neďaleko gréckeho hlavného mesta Atény, pretože živel tam vyčíňal v silnom vetre už druhý deň. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na miestnych predstaviteľov.


Protipožiarny zbor uviedol, že plamene spaľujú oblasť hôr nad pobrežným kúpeľným mestom Lutraki, približne 62 kilometrov západne od Atén. "Oheň už horí blízko vrcholu hory," uviedol zástupca šéfa operácií protipožiarneho zboru Stefanos Kolokuris pre štátnu televíziu ERT.

"Snažíme sa rozostaviť a vytvoriť obvodovú hranicu, ale terén je veľmi náročný, s množstvom roklín," dodal Kolokuris. Na operáciách sa zúčastňovali štyri špeciálne hasiace lietadlá s vodou a šesť vrtuľníkov. Vzhľadom na chýbajúce cesty v tejto oblasti musel dve čaty hasičov dopraviť na horu vrtuľník typu Super Puma, uviedla štátna agentúra ANA.

Požiar vypukol v sobotu a predstavitelia úradov následne evakuovali 50 ľudí z miestneho kláštora, ale zdôraznili, že ostatné obývané oblasti nie sú ohrozené. Grécky protipožiarny zbor v nedeľu oznámil, že za posledných 24 hodín privolali jeho príslušníkov k takmer 80 požiarom. Tento rok už hasiči bojovali s 9600 požiarmi na vidieku a v mestách.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články