Netanjahu sa v Soči stretol s Putinom: Deň po tom, čo Moskva kritizovala jeho vyhlásenia | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Netanjahu sa v Soči stretol s Putinom: Deň po tom, čo Moskva kritizovala jeho vyhlásenia

Benjamin Netanjahu a Vladimir Putin
Benjamin Netanjahu a Vladimir Putin
Zdroj: TASR/Maxim Shemetov/Pool Photo via AP
12.09.2019 21:53

SOČI - Izraelský premiér Benjamin Netanjahu pricestoval vo štvrtok do ruského letoviska Soči, kde sa stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informovala o tom agentúra AFP.


Netanjahu prišiel do Soči deň po tom, čo Moskva kritizovala jeho utorkové vyhlásenie, že v prípade víťazstva jeho strany Likud v budúcotýždňových parlamentných voľbách Izrael anektuje okupované územia na západnom brehu rieky Jordán.

Putin na stretnutí politické ambície svojho izraelského hosťa stať sa najdlhšie slúžiacim premiérom židovského štátu priamo nepodporil, povedal len, že Rusku "nie je ľahostajné, akí ľudia budú sedieť v izraelskom parlamente", pretože Moskva Izraelčanov narodených v bývalom Sovietskom zväze pokladá za svojich "krajanov". "Dúfame, že to budú zodpovední politici, ktorí v každom prípade zachovajú všetko, čo sme bilaterálnych vzťahoch dosiahli, a budú pokračovať v ich rozvíjaní," povedal Putin.

"Najmä vďaka vášmu úsiliu dosiahli naše vzťahy v oblasti bezpečnosti a vojenskej spolupráce novú úroveň. Uvedomujeme si, aké je to dôležité vzhľadom na pretrvávajúcu hrozbu medzinárodného terorizmu," dodal ruský prezident, ktorý zároveň prijal pozvanie na návštevu Izraela, kde sa v januári budú konať spomienkové podujatia pri príležitosti 75. výročia oslobodenia nacistického vyhladzovacieho tábora Auschwitz-Birkenau


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články