Český premiér Babiš si stojí za svojim: Neplánuje odstúpiť, ani keď ho obžalujú | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Český premiér Babiš si stojí za svojim: Neplánuje odstúpiť, ani keď ho obžalujú

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek
01.09.2019 15:10

PRAHA - Ani žaloba v súvislosti s dotačným podvodom na farme Čapí hnízdo nedonúti českého premiéra Andreja Babiša, aby odišiel z vlády. S odvolaním sa na vyhlásenie predsedu českej vlády v nedeľňajšom vysielaní televízie Prima o tom informoval spravodajský portál Novinky.cz.


V pondelok by mal prokurátor, ktorý má Babišov prípad na starosti, podať žalobu alebo trestné stíhanie zastaviť. Babiš verí, že prokurátor kauzu zastaví. "Dúfam, že justícia rozhodne v môj prospech, pretože budem mať konečne pocit, že tu máme spravodlivosť," povedal premiér v relácii Partie. Na otázku, či v prípade obžaloby odíde z ústavných funkcií, odpovedal: "Ak bude podaná žaloba, tak sa nič nemení."

Podľa neho je celá kauza vymyslená. "Je to dielo českej audítorskej mafie v Európskej komisii na čele s pirátskym senátorom," poznamenal Babiš. Podľa Noviniek.cz sa týmto odvolával na svojho bývalého námestníka a súčasného pirátskeho senátora Lukáša Wagenknechta, ktorý sa v kauze Čapí hnízdo angažuje.

Českému premiérovi hrozí v kauze pätdesiatmiliónovej dotácie na výstavbu multifunkčného areálu Čapí hnízdo v stredných Čechách až desaťročný trest väzenia za dotačný podvod a poškodenie finančných záujmov Európskej únie. Policajti navrhli Babiša a ďalších obvinených v kauze Čapí hnízdo obžalovať 17. apríla. Všetci od začiatku akékoľvek nezákonnosti odmietajú.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články