Tragický pád lietadla neprežil úspešný hudobný skladateľ s rodinou | Topky.sk

°C

Štvrtok, 14. november 2019. Meniny má Irma, zajtra Leopold.

Tragický pád lietadla neprežil úspešný hudobný skladateľ s rodinou

Pri páde lietadla zomrel úspešný hudobný skladateľ s rodinou.
Pri páde lietadla zomrel úspešný hudobný skladateľ s rodinou.
Zdroj: Twitter: @EthnieW
28.08.2019 09:58

ZÜRICH - Nehodu lietadla vo Švajčiarsku neprežili britský hudobný skladateľ Jonathan Goldstein, saxofonistka Hannah Marcinowicz a ich sedemmesačná dcéra Saskia. Lietadlo sa zrútilo v nedeľu v Alpách.


Goldstein viedol spoločnosť, ktorá sa zameriavala na produkciu hudby pre televízne reklamy, komponoval však aj pre divadlo a iné televízne projekty. Jeho lietadlo vzlietlo v nedeľu ráno na západe Švajčiarska a mierilo do Talianska, no pri hranici spadlo. Hovorca rodiny uviedol, že ich smrť trojice veľmi zasiahla. "Veľmi sme ich milovali. Boli spolu takí šťastní. Budú nám veľmi chýbať," dodal. Švajčiarske úrady v súčasnosti vyšetrujú príčinu nehody.

Pri páde lietadla zomrel
Zdroj: Twitter: @DailyMirror

Skladateľ začínal ako hudobný riaditeľ v Royal Shakespeare Company a britskom Národnom divadle. Okrem iného ho napríklad nominovali na Ivor Novello Award. V roku 2013 vydal debutový album Cyclorama. Marcinowicz si zase zahrala s telesami ako London Symphony Orchestra, Philharmonia Orchestra, BBC Concert Orchestra alebo Royal Philharmonic Orchestra.


Galéria

Pri páde lietadla zomrel Pri páde lietadla zomrel

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články