°C

Piatok, 4. december 2020. Meniny má Barbora, zajtra Oto.

Tragické nešťastie pri meste Toledo: VIDEO Lietadlo havarovalo blízko hlavnej cesty, dvaja mŕtvi

Zdroj: Repro foto YouTube/Associated Press
11.09.2019 17:15

TOLEDO - Dvaja ľudia zahynuli, keď havarovalo nákladné lietadlo približujúce sa k letisku pri meste Toledo v americkom štáte Ohio. K nehode došlo v stredu skoro ráno len niekoľko desiatok metrov od hlavnej cesty. Stroj sa zrútil na prázdne vozidlá vedľa autoopravovne a začal horieť, informovali miestne úrady.


Neboli hlásené žiadne ďalšie zranenia. Nešťastie sa stalo východne od civilno-vojenského letiska Toledo Express Airport, spresnila tlačová agentúra AP. Dvaja ľudia, ktorí zahynuli, sa nachádzali na palube lietadla typu Convair 440.

Okolo 10.00 h miestneho času neboli už viditeľné žiadne plamene, hasiči len občas postriekali vodou tlejúci vrak stroja. V autoopravovni bol pri páde lietadla rozdrvený najmenej jeden príves, ktorý zhorel.

Úrady ešte nevedeli potvrdiť, či lietadlo vyslalo núdzový signál. Stroj údajne odštartoval z mesta Laredo na juhu štátu Texas a v utorok pristál pri Memphise v štáte Tennessee, odtiaľ potom v stredu nadránom smeroval do Rotterdamu v štáte Ohio. Zrútil sa okolo 02.37 h miestneho času.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/Associated Press

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články