Nové správy o chlapcovi (6), ktorého zhodil tínedžer z desiateho poschodia: Je stabilizovaný | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Nové správy o chlapcovi (6), ktorého zhodil tínedžer z desiateho poschodia: Je stabilizovaný

Tínedžer zhodil šesťročného chlapca z desiateho podlažia Tate Modern
Tínedžer zhodil šesťročného chlapca z desiateho podlažia Tate Modern
Zdroj: SITA/Yui Mok/PA via AP
05.08.2019 13:40

LONDÝN - Šesťročný chlapec, ktorého v nedeľu popoludní zhodil 17-ročný mladík z vyhliadkovej plošiny na desiatom poschodí múzea Tate Modern v Londýne, už nie je v ohrození života. Podľa agentúry AFP to v pondelok oznámila miestna polícia.


Mladík, ktorý chlapca zhodil, zostáva vo vyšetrovacej väzbe, pričom je podozrivý z pokusu o vraždu. Múzeum Tate Modern po incidente evakuovali, no už v pondelok ho mali znovuotvoriť.  Vyhliadková plošina, z ktorej chlapca zhodili, však nateraz ostáva zatvorená, uvádza AFP. Chlapec z nej dopadol na strechu na piatom poschodí múzea. Privolaní zdravotníci dieťa na mieste ošetrili a vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Policajný hovorca v pondelok informoval, že chlapec už nie je "v ohrození života". "Je v kritickom avšak stabilizovanom stave," uviedol a dodal, že polícia sa "stále snaží objasniť okolnosti včerajšieho incidentu". Aj hovorca Tate Modern informoval, že múzeum úzko spolupracuje s políciou, aby jej pomohlo s vyšetrovaním. 

Tínedžer zhodil šesťročného chlapca
Zdroj: SITA/Yui Mok/PA via AP

Podľa polície nič nenasvedčuje tomu, že by sa dieťa a mladík poznali. K činu došlo v nedeľu popoludní po 14.00 h miestneho času, keď v galérii boli tisíce návštevníkov vrátane mnohých rodín s deťmi.

Návštevníčka Nancy Barnfieldová pre denník Daily Mirror povedala, ľudia nachádzajúci sa v nedeľu na vyhliadkovej plošine najprv počuli hlasný náraz. Potom jedna žena začala hystericky kričať: "Kde je môj syn, kde je môj syn?" Ostatní návštevníci obstúpili mladíka, aby nemohol odísť. Ten tam podľa Barnfieldovej "len stál a bol pokojný", až kým neprišla polícia.

Tate Modern je jedno z najväčších múzeí súčasného umenia na svete. Vlani sa zaradilo medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Spojeného kráľovstva, keď ho podľa BBC navštívilo približne 5,9 milióna ľudí. Múzeum je umiestnené v bývalej elektrárni na brehu rieky Temža.


Galéria

Tínedžer zhodil šesťročného chlapca Tínedžer zhodil šesťročného chlapca

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články