°C

Streda, 26. február 2020. Meniny má Viktor, zajtra Alexander.

Veľký úspech talianskej polície: VIDEO Pri akcii proti 'Ndranghete zadržali niekoľkých mužov

Polícia zadržala aj politikov
Polícia zadržala aj politikov
Zdroj: twitter.com/michele.martulli
31.07.2019 12:45

RÍM - Sedemnásť ľudí, vrátane popredných miestnych politikov a policajta, zatkli pri veľkej talianskej policajnej operácii proti mafii nazývanej 'Ndrangheta.


Polícia v stredajšom vyhlásení napísala, že sa zameriavala na zločinecký syndikát Libri, ktorý údajne ovládal niekoľko obvodov mesta Reggio Calabria v juhotalianskom kraji Kalábria. Dvanásť ľudí umiestnili do vyšetrovacej väzby a päť do domáceho väzenia, oznámila polícia. Dodala, že medzi zatknutými sú politici, podnikatelia, právnik a príslušník policajného zboru.

Ich mená neboli zverejnené. Vo vyhlásení sa uvádza, že policajta dali do domáceho väzenia a je obvinený z pokusu odovzdať utajované informácie regionálnemu politikovi. Podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA je medzi známymi zadržanými politikmi Alessandro Nicolo, člen regionálnej samosprávy z krajne pravicovej strany Bratia Talianska, a šéf regionálnej samosprávy z vládnucej stredoľavej Demokratickej strany (PD) Sebastiano Romeo.

Nicolo je vo väzbe, Romeo v domácom väzení, doplnila ANSA. 'Ndrangheta, najvplyvnejšia mafiánska organizácia v Taliansku, pochádza z Kalábrie, južného regiónu, ktorý tvorí cíp talianskej "čižmy" a v súčasnosti v ňom vládne PD. 

Polícia uviedla, že pri vyšetrovaní jej pomohli odpočúvania a informácie od prebehlíkov mafie - ktorí sú v 'Ndranghete, mimoriadne tajnostkárskej organizácii, pomerne zriedkaví. Stredajšia operácia viedla aj k zhabaniu majetkov spájaných s mafiou v hodnote niekoľkých miliónov eur, vrátane reštaurácií, stavebných firiem a realitných kancelárií.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/La Repubblica/Newz.it/Tele Cosenza/euronews

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články