Aktivisti blokujú premávku vo Veľkej Británii: Chcú, aby úrady začali konať | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Aktivisti blokujú premávku vo Veľkej Británii: Chcú, aby úrady začali konať

Aktivisti zablokovali premávku vo viacerých mestách
Aktivisti zablokovali premávku vo viacerých mestách
Zdroj: twitter.com/Extinction Rebellion
15.07.2019 16:50

LONDÝN - Environmentálni aktivisti z hnutia Extinction Rebellion blokujú cesty vo viacerých britských mestách na protest proti nečinnosti vlády v boji proti klimatickým zmenám. S pomocou piatich farebných lodí blokujú premávku v Cardiffe, Glasgowe, Bristole, Leedse a Londýne.


Každá z lodí nesie meno po environmentálnom aktivistovi a tiež posolstvo, aby úrady "konali teraz". Extinction Rebellion tvrdí, že začali päťdňové "letné povstanie". Demonštranti podľa Extinction Rebellion "požadujú, aby právny systém v tejto kríze prevzal zodpovednosť a zaistil bezpečnosť budúcich generácií vytvorením zákona o ekocíde". Tiež vyjadrujú solidaritu s ďalšími aktivistami za boj proti klimatickým zmenám po celom svete, ktorí "obetovali svoju slobodu v boji za klimatickú spravodlivosť".

Aktivisti zablokovali premávku vo
Zdroj: twitter.com/Extinction Rebellion

Hnutie, ktoré vyzýva vládu na vyhlásenie klimatického stavu núdze, už v apríli usporiadalo 11-dňový protest, ktorý ochromil viaceré časti Londýna. Polícia počas neho zatkla zhruba tisíc ľudí. Niektorí z nich už sa pre porušovanie verejného poriadku postavili minulý týždeň pred súd. Demonštranti požadujú zamietnutie prípadov všetkých zadržaných.

Aktivisti zablokovali premávku vo
Zdroj: twitter.com/Extinction Rebellion


Galéria

Aktivisti zablokovali premávku vo Aktivisti zablokovali premávku vo Aktivisti zablokovali premávku vo

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články