Šok na letisku: Nálezca odovzdal opustený kufor polícii, z jeho obsahu sa vám zatočí hlava | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Šok na letisku: Nálezca odovzdal opustený kufor polícii, z jeho obsahu sa vám zatočí hlava

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
09.07.2019 15:46

BEJRÚT - Na parkovisku bejrútskeho medzinárodného letiska sa našla batožina s viac ako 14 kilogramami zlata a značnou hotovosťou v dolároch aj eurách. Nálezca podľa libanonskej agentúry NNA batožinu odovzdal polícii, ktorá potom majiteľa zatkla.


Dievčina po dovolenke otvorila kufor a skoro odpadla od strachu: Toto si v topánke nájsť nechcela!

V kufri bolo 14,95 kilogramov zlata, ktorého hodnota predstavuje takmer 590-tisíc eur. Obsahoval tiež 170-tisíc dolárov (cca 152-tisíc eur) a 632-tisíc eur v hotovosti. Majiteľom je libanonský občan, ktorý pricestoval do Libanonu z Toga cez Etiópiu lietadlom etiópskych aerolínií. Muž bol zadržaný, pretože colníkom ohlásil len prevoz zlata, ale nie hotovosti, píše NNA.

Správa agentúry neobsahuje údaje o povolených limitoch pre prevoz zlata. V apríli 2017 však libanonský denník The Daily Star napísal, že je nelegálne cestovať s viac ako 200 gramami tohto drahého kovu. Práve vtedy úrady zadržali zásielku 90 kilogramov zlata pašovaného do Bejrútu z Dubaja.

Podľa blízkovýchodného denníka The National je letisko v Bejrúte známe zlou organizáciou. Za bezpečnostné služby tam zodpovedajú tri rôzne agentúry, čo vedie k nezhodám a vzájomnému súpereniu. Libanonský denník L'Orient-Le Jour v decembri napísal, že riaditeľ letiskovej bezpečnosti nemá právo potrestať za chybu letiskovú políciu ani colníkov.

Stanica Fox News minulý rok v septembri uviedla, že práve cez bejrútske letisko dodáva Irán zbrane spojeneckému šíitskemu Hizballáhu, čo je libanonská organizácia. Libanonské úrady toto obvinenie popreli.


Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články