Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

Desivá dovolenka v Grécku: Magdaléna prehovorila o ťažkých chvíľach, začalo to infarktom manžela

Čech dostal infarkt na Zakynthose.
Čech dostal infarkt na Zakynthose.
Zdroj: Reprofoto/Prima
25.06.2019 10:00

ZAKYNTHOS – Čech počas dovolenky v Grécku zinfarktoval. Na nutnú operáciu srdca však čakal niekoľko dní, lebo poisťovňa mu nevedela zabezpečiť letecký transport. Argumentuje tvrdením, že v takto zložitej situácii je to viac než komplikované.


Romantická dovolenka pri azúrovom mori sa skončila obrovským nešťastím. Manželský pár z českého Hodonína na grécky ostrov Zakynthos zavítal v očakávaní, že si oddýchne. Namiesto toho ale zažil peklo plné strachu a obáv.  

Stalo sa tak po tom, ako tam Čech dostal infarkt. „Vy tam sedíte na nejakej zlomenej stoličke, čelo máte opreté o posteľ, dávate mu napiť, dávate mu bažanta. Ten zdravotnícky personál tam funguje tak, že mu dajú infúziu alebo injekciu. Čo sa týka tej starostlivosti, je to na rodine,“ opísala nepríjemnú skúsenosť z tamojšej nemocnice pre českú Primu mužova manželka Magdaléna.

Na snímkach Čech, ktorý zinfarktoval na dovolenke v Grécku.
Čech dostal infarkt na
Zdroj: Reprofoto/Prima

Na Zakynthose nemali prostriedky na to, aby muž podstúpil operáciu srdca. Ide totiž o neveľký ostrov na západe Grécka, ktorý má iba 40-tisíc obyvateľov.

Vyjednávanie s asistenčnou službou poisťovne, aby sa vykonal transport do Atén, bolo podľa dotknutej rodiny viac než komplikované. A to aj napriek tomu, že sa doň vložila dcéra manželov, ktorá sa v tom čase nachádzala v Česku.

Čech dostal infarkt na
Zdroj: Reprofoto/Prima


Čítajte aj: Rodina vycestovala do Turecka: FOTO Náhla smrť dievčatka (†3) v izbe, ochorelo z hotelovej stravy?


„Keď sme volali a urgovali, že tú operáciu potrebuje nutne, tak nám povedali, že nemajú lietadlo, že nejde zohnať odlet. Trvalo to tri dni, než sa dostal na operačnú sálu. Keď rozhodujú minúty...“ zverila sa dcéra, taktiež Magdaléna.

Na snímke Magdaléna, dcéra manželského páru z Hodonína.
Čech dostal infarkt na
Zdroj: Reprofoto/Prima

Poisťovňa však oponuje. Tvrdí, že zohnať letecký transport je v daných podmienkach veľmi komplikované. „Vždy, keď sa niečo podobné stane na ostrovoch, tak je to zložitejšia situácia, pretože tam nemôžete dostať sanitku. Nie je tam taká kvalita zdravotníckych zaradení,“ vysvetlil Michal Roškanin z oddelenia komunikácie Axa Assistance.

Až keď sa do prípadu vložila televízia, došlo k leteckému prevozu a následnej operácii. Muž bude transportovaný do Česka.   


Galéria

Čech dostal infarkt na Na snímkach Čech, ktorý Čech dostal infarkt na Na snímke Magdaléna, dcéra

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články