Rukojemnícka dráma v nemeckom väzení: Špeciálne jednotky zaútočili, páchateľ sa zranil | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Rukojemnícka dráma v nemeckom väzení: Špeciálne jednotky zaútočili, páchateľ sa zranil

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Paul Zinken/dpa
18.06.2019 07:00

LÜBECK - Vo väznici v nemeckom meste Lübeck ukončili v pondelok večer špeciálne policajné jednotky po niekoľkých hodinách rukojemnícku drámu. Ľahké zranenia pri tom utrpel ozbrojený muž, ktorý zadržiaval zamestnankyňu väznice - tá vyviazla bez zranení. Informoval o tom denník Lübecker Nachrichten.


Krátko po 20.00 h zazneli tri výbuchy a o čosi neskôr Uwe Keller z policajného riaditeľstva v Lübecku oznámil, že rukojemnícka dráma je ukončená. Policajným jednotkám sa podľa jeho slov podarilo 36-ročného občana Rumunska premôcť, pričom sa ľahko zranil. Policajti pri zásahu nijaké zranenia neutrpeli, dodal Keller.

Zadržiavaná žena, ktorá vo väznici pracuje ako psychologička, zranená nebola - napriek tomu je v rukách lekárov. Muž si vo väznici odpykáva dlhoročný trest za zločiny súvisiace so sexuálnym násilím. Ulice v okolí budovy väznice boli počas akcie uzavreté a v pohotovosti boli príslušníci špeciálnych kománd vyzbrojení samopalmi. Na mieste sa postupne zhromaždili viaceré zásahové jednotky zo spolkovej krajiny Šlezvicko-Holštajnsko a z Hamburgu. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články