Kuriózny prípad v českej väznici: Odsúdená vrahyňa je na slobode, nejako totiž otehotnela | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Kuriózny prípad v českej väznici: Odsúdená vrahyňa je na slobode, nejako totiž otehotnela

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Paul Zinken/dpa
15.06.2019 07:15

OPAVA - Češka Petra Janáková, ktorá bola právoplatne odsúdená na 30 rokov väzenia za vraždu a za niekoľko ďalších pokusov o ňu, požiadala o prerušenie trestu a od piatka je na slobode. Žena totiž vo väznici otehotnela. Informovala o tom česká televízia Nova a následne portál Novinky.cz.


V piatok popoludní ženu na príkaz sudcu prepustili z väzenia v moravskosliezskom meste Opava. Údajne však otehotnela vo väzobnej väznici v Hradci Králové. Trest bude mať Janáková, ktorá je v šiestom mesiaci tehotenstva, prerušený zrejme až do septembra budúceho roka. Vo väzení, vrátane väzby, strávila zatiaľ dva roky.

Úrady v súčasnosti vyšetrujú, ako mohla Janáková otehotnieť - žiadna návšteva totiž nikdy nie je s väzenkyňou osamote. Otcom môže byť niektorý z dozorcov, ale Nova spomína aj špekuláciu, že žena si mohla zaobstarať spermie od niektorého mužského väzňa. Podľa gynekológov nie je amatérske umelé oplodnenie vylúčené, uviedol portál TN.cz televízie Nova.

Kuriózny prípad v českej
Zdroj: Getty Images

Niekdajších manželov Petru a Jaroslava Janákovcov právoplatne odsúdili celkovo za päť vrážd, z nich dve boli nevydareným pokusom a ďalšie dve v štádiu prípravy. Pôvodne dostala dvojica doživotie, ale tento rok im súd trest znížil: 30-ročný Janák strávi za mrežami 28 rokov a jeho niekdajšia manželka Petra (28) o dva roky dlhšie. Ich komplicovi udelil súd osem rokov väzenia, pripomenul portál Novinky.cz.

Janákovci zavraždili v roku 2017 v blízkosti mesta Lázně Bělohrad 50-ročného zberateľa z Prahy. Vylákali ho na stretnutie na opustené miesto pod zámienkou predaja poštových známok. Janáková ho však počas jazdy chladnokrvne strelila odzadu do hlavy. Manželia okradli muža len o 34.000 českých korún (1331 eur) a jeho telo pohodili do kukuričného poľa.
      


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články