Babiš sa poriadne rozohnil: Demonštrácie nebudú meniť vládu, nie sme na Slovensku | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Babiš sa poriadne rozohnil: Demonštrácie nebudú meniť vládu, nie sme na Slovensku

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Zdroj: TASR - Dano Veselský
09.06.2019 06:59

PRAHA - Podľa českého premiéra Andreja Babiša (ANO) ľudia v Českej republike, ktorí proti nemu demonštrujú, nedosiahnu žiadne zmeny vo vláde. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz.


"Ľudia majú samozrejme právo demonštrovať, až na to, že demonštrujú na základe vecí, ktoré nie sú pravdivé," povedal Babiš v sobotu v Bratislave, kde sa zúčastnil na konferencii Globsec 2019 Bratislava Forum. Babiš zdôraznil, že v Českej republike sa nebude meniť vláda na základe demonštrácií. "Česká republika nie je Slovensko. Mali sme slobodné a demokratické voľby. Na to máme slobodné voľby, aby ľudia vyjadrili svoj názor," dodal.

Premiér spochybnil aj medializované informácie o počte 120-tisíc účastníkov protestu na pražskom Václavskom námestí. "Mám informácie od pána Hamáčka, ktorý povedal, že o 18.30 tam bolo 70-tisíc ľudí a na konci demonštrácie 90-tisíc. To je všetko," uviedol. Údajný konflikt záujmov, kvôli ktorému Babiš čelil protestom a na ktorý poukazuje aj návrh auditu Európskej komisie, označil za "absolútnu hlúposť".

"Českej republike sa darí. Sme najlepší nielen v regióne, ale aj v celej Európe. Ak chcete investovať, (Česko) je najlepšie miesto, je to miesto budúcnosti," povedal Babiš v panelovej diskusii na konferencii venovanej mladým podnikateľom a talentom. Česko podľa Babiša neplánuje na rozdiel od Slovenska prevziať euro, čo zdôvodnil tým, že eurozóna potrebuje zmeny. V eurozóne podľa neho nemá čo robiť Grécko a Taliansko, ktoré by ju mali opustiť, ak neuskutočnia potrebné reformy.

Na poslednej demonštrácii na pražskom Václavskom námestí v utorok 4. júna sa podľa odhadov zúčastnilo 120-tisíc ľudí, ktorí žiadali demisiu premiéra aj ministerky spravodlivosti Marie Benešovej. Babiš najprv reagoval slovami, že ho to nezaujíma a že ľudia vlastne chodia na koncerty, keď je vonku pekne. Neskôr sa za tieto výroky ospravedlnil.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články